Soccer

Saturday October 25th 2014

Albania - Kategoria Superiore
FT
HT
OT
AP
Kukesi - Flamurtari 14:00 2:0 1:0     1 Match details
Skenderbeu - Vllaznia 14:00 3:0 1:0     1 Match details
Albania - Kategoria e Pare, Group A
FT
HT
OT
AP
Besa - Kamza 14:30 1:1 0:1     X Match details
Kastrioti Kruje - Fushe-Kruje 14:30 0:0 0:0     X Match details
Mamurras - Ada 14:30 3:0 0:0     1 Match details
Puke - Beselidhja Lezhe 14:30 1:1 0:0     X Match details
Albania - Kategoria e Pare, Group B
FT
HT
OT
AP
B. Sarande - Pogradec 14:30 1:0 0:0     1 Match details
Dinamo Tirana - Lushnja 14:30 1:0 0:0     1 Match details
Gjirokaster - Bylis Ballsh 14:30 1:0 0:0     1 Match details
Shkumbini - Naftetari 14:30 4:0 2:0     1 Match details
Sopoti - Tomori 14:30 0:0 0:0     X Match details
Algeria - Ligue 1
FT
HT
OT
AP
Arbaa - Saoura 16:00 2:1 1:1     1 Match details
EL Harrach - Chlef 16:00 0:1 0:1     2 Match details
Belouizdad - MO Bejaia 17:00 0:2 0:1     2 Match details
Constantine - Bel Abbes 18:45 0:0 0:0     X Match details
Oran - EL Eulma 18:45 2:1 1:1     1 Match details
Argentina - Primera Division, Torneo Inicial
FT
HT
OT
AP
Belgrano - Rosario Central 01:30 1:0 1:0     1 Match details
Independiente - Tigre 20:00 3:1 2:1     1 Match details
Argentina - Primera B Nacional, Group A
FT
HT
OT
AP
D. Haig - Boca Unidos 01:30 2:1 2:1     1 Match details
Argentina - Primera B Nacional, Group B
FT
HT
OT
AP
Atletico Tucuman - I.Rivadavia 03:00 1:0 0:0     1 Match details
Argentina - Primera B, Group A
FT
HT
OT
AP
Colegiales - Brown de Adrogue 16:00 2:0 0:0     1 Match details
Tristan Suarez - Deportivo M. 20:30 3:2 2:2     1 Match details
Argentina - Primera B, Group B
FT
HT
OT
AP
Dep. Armenio - Barracas 20:30 0:2 0:0     2 Match details
Armenia - Premier League
FT
HT
OT
AP
Banants - Mika 12:40 0:2 0:1     2 Match details
Ararat - Ulisses 14:10 2:3 2:3     2 Match details
Australia - A-League
FT
HT
OT
AP
Melbourne Victory - Melbourne City 10:45 5:2 2:2     1 Match details
Australia - W-League
FT
HT
OT
AP
Newcastle Jets - Brisbane Roar 04:00 4:1       1 Match details
Adelaide Utd. - Perth Glory 06:00 1:0       1 Match details
Melbourne Victory - Canberra Utd. 07:30 0:1       2 Match details
Austria - Bundesliga
FT
HT
OT
AP
Sturm Graz - Rapid Vienna 16:00 1:3 0:2     2 Match details
Admira - Ried 18:30 0:0 0:0     X Match details
Austria Vienna - Wiener Neustadt 18:30 2:0 2:0     1 Match details
Wolfsberg - Altach 18:30 0:0 0:0     X Match details
Austria Amateur - Regionalliga West
FT
HT
OT
AP
Hard - A. Salzburg 15:00 0:1 0:0     2 Match details
Altach II - Neumarkt 15:30 1:2 0:0     2 Match details
Eugendorf - Wacker Innsbruck II 15:30 1:0 1:0     1 Match details
Dornbirn - Wattens 16:00 1:5 1:2     2 Match details
Schwaz - Bizau 16:00 8:0 5:0     1 Match details
P. Saalfelden - FC Hochst 17:15 1:2 1:2     2 Match details
Austria Amateur - Regionalliga Centre
FT
HT
OT
AP
Lafnitz - Wolfsberger 19:00 2:1 1:1     1 Match details
Azerbaijan - Premier League
FT
HT
OT
AP
AZAL Baku - Baku 14:00 0:1 0:0     2 Match details
PFK Simurq - Araz 15:00 4:0 1:0     1 Match details
Belarus - Vysshaya League, Relegation Group
FT
HT
OT
AP
Belshina - Minsk 13:00 1:2 1:1     2 Match details
Brest - Slutsksakhar 13:00 0:2 0:1     2 Match details
Belgium - Pro League
FT
HT
OT
AP
Waasland - Genk 18:00 0:1 0:0     2 Match details
R. Charleroi - Oostende 20:00 2:0 1:0     1 Match details
Westerlo - Kortrijk 20:00 2:1 1:0     1 Match details
Zulte - Cercle Brugge 20:00 1:2 1:1     2 Match details
Belgium - Tweede Klasse
FT
HT
OT
AP
Virton - Eendracht Aalst 18:00 3:3 1:1     X Match details
Geel - Dessel 20:00 0:1 0:1     2 Match details
Heist - Eupen 20:00 0:4 0:2     2 Match details
Lommel - Mechelen 20:00 3:0 2:0     1 Match details
Maasmechelen - St. Truiden 20:00 1:2 0:0     2 Match details
Seraing United - Tubize 20:00 2:0 1:0     1 Match details
Bosnia & Herzegovina - Premijer Liga
FT
HT
OT
AP
Celik Zenica - Slavija Sarajevo 14:30 3:2 1:0     1 Match details
Drina Zvornik - Zvijezda Gradacac 14:30 1:1 1:1     X Match details
Olimpic Sarajevo - Siroki Brijeg 14:30 0:0 0:0     X Match details
Sarajevo - Radnik 14:30 5:0 4:0     1 Match details
Travnik - Zrinjski 14:30 1:3 0:1     2 Match details
Velez - Vitez 14:30 4:0 1:0     1 Match details
Bosnia & Herzegovina - Prva Liga, Republic of Srpska
FT
HT
OT
AP
Drina He Visegrad - Vlasenica 14:30 1:1       X Match details
Krupa - Leotar 14:30 1:0       1 Match details
Mladost Gacko - Kozara 14:30 1:3       2 Match details
Podrinje - Sl. Novi Grad 14:30 1:0       1 Match details
Proleter - Donji Sepak 14:30 1:0       1 Match details
Rudar Prijedor - Sutjeska Foca 14:30 0:0       X Match details
Tekstilac - Mrkonjic Grad 14:30 1:0       1 Match details
Bosnia & Herzegovina - Prva Liga, Federacije BiH
FT
HT
OT
AP
Doboj - Orasje 14:30 1:0       1 Match details
Gorazde - Gosk 14:30 0:0       X Match details
Gradina Srebrenik - Rudar Kakanj 14:30 2:3       2 Match details
Igman - Capljina 14:30 2:1       1 Match details
Jedinstvo - Gracanica 14:30 1:0       1 Match details
Metalleghe-BSI - Podgrmec 14:30 1:0       1 Match details
Rad. Lukavac - Buducnost Banovici 14:30 1:1       X Match details
Brazil - Brasilero Serie A
FT
HT
OT
AP
Figueirense - Cruzeiro MG 20:20 1:1 0:1     X Match details
Fluminense - Atletico PR 20:20 2:1 0:0     1 Match details
Palmeiras - Corinthians 20:20 1:1 1:0     X Match details
Brazil - Brasilero Serie B
FT
HT
OT
AP
ABC - Parana 01:50 2:1 0:0     1 Match details
Ceara - Santa Cruz 01:50 0:2 0:1     2 Match details
Bragantino - BOA/MG 20:20 4:2 1:1     1 Match details
Vasco Gama - Ponte Preta 20:20 1:1 0:0     X Match details
Brazil - Brasileiro Serie C, Playoffs
FT
HT
OT
AP
Tupi MG - Paysandu 20:00 0:1 0:0     2 Match details
Bulgaria - A PFG
FT
HT
OT
AP
Levski Sofia - CSKA Sofia 15:00 0:3 0:2     2 Match details
Ludogorets - Cherno More 18:30 2:0 0:0     1 Match details
Cameroon - Elite One
FT
HT
OT
AP
Coton Sport - Astres FC 16:30 2:1       1 Match details
Chile - Primera Division, Apertura
FT
HT
OT
AP
Nublense - Espanola 01:00 3:1 1:1     1 Match details
U. de Concep - Cobresal 17:30 3:2 1:1     1 Match details
China - China League
FT
HT
OT
AP
Chengdu - S. Y. Junaho 08:00 0:0 0:0     X Match details
Honzuan - Xiangtao 08:00 1:0 0:0     1 Match details
Lifan - Shenyang 08:00 1:1 1:0     X Match details
Ligong - Qingdao 08:00 3:1 1:0     1 Match details
Q. Hainiu - Baxi 08:00 0:3 0:0     2 Match details
Songjiang - Rizhiquan 08:00 3:0 1:0     1 Match details
Yanbian - Wuhan 08:00 1:4 0:3     2 Match details
Zhongji - X. T. Leopard 08:00 0:0 0:0     X Match details
Colombia - Liga Postobon II
FT
HT
OT
AP
Boyaca Chico - Fortaleza 02:00 0:0 0:0     X Match details
Croatia - 1. HNL
FT
HT
OT
AP
Istra 1961 - Slaven 15:00 1:0 1:0     1 Match details
Hajduk Split - Lok Zagreb 19:00 2:2 0:1     X Match details
Cyprus - 1st Division
FT
HT
OT
AP
Doxa - Omonia 17:00 0:1 0:0     2 Match details
AEK Larnaca - AEL Limassol 18:00 1:1 0:0     X Match details
Cyprus - 2nd Division
FT
HT
OT
AP
Anagennisi - En. Paralimniou 14:30 1:2 1:1     2 Match details
Apep - Pafos FC 14:30 0:3 0:1     2 Match details
Aradippou - Zakakiou 14:30 3:0 2:0     1 Match details
Aris Limassol - Erimis 14:30 2:1 1:0     1 Match details
Enad Polis Chrysochous - Pareklisias 14:30 4:4 2:2     X Match details
Oroklinis - Polemidion 14:30 0:2 0:1     2 Match details
Czech Republic - 1. Liga
FT
HT
OT
AP
Hradec Kralove - Dukla 17:00 2:4 1:2     2 Match details
Jablonec - Teplice 17:00 4:2 1:0     1 Match details
Pribram - Banik Ostrava 17:00 3:1 1:0     1 Match details
Slovacko - Viktoria Plzen 20:15 0:1 0:0     2 Match details
Czech Republic - FNL
FT
HT
OT
AP
Karvina - Opava 10:15 1:0 0:0     1 Match details
Pardubice - Mas Taborsko 10:15 0:3 0:0     2 Match details
Sokolov - Banik Most 10:15 2:0 1:0     1 Match details
Frydek Mistek - Znojmo 14:30 1:0 1:0     1 Match details
Fastav Zlin - Sigma Olomouc 18:00 0:1 0:0     2 Match details
Czech Republic - U19 1st Division
FT
HT
OT
AP
Bohemians - Teplice 11:00 2:1 1:1     1 Match details
M. Praha - Viktoria Plzen 11:00 1:3 0:1     2 Match details
Sigma Olomouc - Banik Ostrava 11:00 1:1 0:0     X Match details
Pardubice - Slavia Prague 13:00 1:2 0:2     2 Match details
Fastav - C. Budejovice 14:00 2:2 1:1     X Match details
Slovan Liberec - Slovacko 14:00 1:2 1:1     2 Match details
Hlucin - Mlada Boleslav 14:30 1:3 0:2     2 Match details
Denmark - Superligaen
FT
HT
OT
AP
SonderjyskE - Midtjylland 17:00 1:1 0:0     X Match details
Denmark - 2nd Division East
FT
HT
OT
AP
Hellerup - Helsingor 13:00 1:2 0:0     2 Match details
Rishoj - Sollerod-Vedbaek 15:00 2:0 1:0     1 Match details
Denmark - 2nd Division West
FT
HT
OT
AP
Kjellerup - Sydvest 05 13:30 1:2 1:1     2 Match details
Brabrand - Jammerbugt 14:00 2:1 0:0     1 Match details
Marienlyst - Skovbakken 15:00 3:2 1:2     1 Match details
Naesby - Odder 15:00 1:1 0:1     X Match details
Denmark Amateur - Danmarksserien, Pulje 1
FT
HT
OT
AP
Ballerup Skovlunde - Fremad 13:00 1:1       X Match details
Jaegersborg - Egedal 13:00 0:0       X Match details
Kastrup - B 1903 13:00 2:3       2 Match details
KFUM Roskilde - Birkerod 15:00 5:1       1 Match details
Taastrup - NB Bornholm 15:00 5:2       1 Match details
Fredensborg - Greve 15:30 1:3       2 Match details
Denmark Amateur - Danmarksserien, Pulje 2
FT
HT
OT
AP
FA 2000 - Naestved 14:00 4:2       1 Match details
Ledoje Smorum - Sonderborg 14:00 4:1       1 Match details
Otterup - Slagelse 14:00 4:2       1 Match details
Dalum - Ringsted 15:00 0:0       X Match details
Dollefjelde - Skanderborg 15:00 3:4       2 Match details
Denmark Amateur - Danmarksserien, Pulje 3
FT
HT
OT
AP
Aalborg II - Lindholm 13:00 6:1       1 Match details
Lystrup - Brabrand 2 13:00 3:5       2 Match details
Randers - Lyseng 13:00 4:1       1 Match details
Viby - Aarhus Fr 13:00 0:2       2 Match details
Hjorring - Hobro 14:00 3:2       1 Match details
Djursland - Holstebro 15:00 1:0       1 Match details
Vri - Vorup 15:00 5:2       1 Match details
Egypt - Premier League
FT
HT
OT
AP
Alaab Damanhour - Petrojet 15:00 0:2 0:1     2 Match details
Al Moqawloon - El Gouna 17:15 0:0 0:0     X Match details
Zamalek - Smouha 19:30 2:0 0:0     1 Match details
England - Premier League
FT
HT
OT
AP
West Ham - Man City 13:45 2:1 1:0     1 Match details
Liverpool - Hull 16:00 0:0 0:0     X Match details
Southampton - Stoke 16:00 1:0 1:0     1 Match details
Sunderland - Arsenal 16:00 0:2 0:1     2 Match details
W.B.A. - Crystal Palace 16:00 2:2 0:2     X Match details
Swansea - Leicester 18:30 2:0 1:0     1 Match details
England - Championship
FT
HT
OT
AP
Millwall - Cardiff 13:15 1:0 0:0     1 Match details
Birmingham - Bournemouth 16:00 0:8 0:3     2 Match details
Bolton - Brentford 16:00 3:1 0:0     1 Match details
Brighton - Rotherham 16:00 1:1 1:0     X Match details
Derby - Wigan 16:00 1:2 1:0     2 Match details
Ipswich - Huddersfield 16:00 2:2 1:0     X Match details
Leeds - Wolves 16:00 1:2 1:0     2 Match details
Middlesbrough - Watford 16:00 1:1 0:0     X Match details
Nottingham Forest - Blackburn 16:00 1:3 1:0     2 Match details
Reading - Blackpool 16:00 3:0 1:0     1 Match details
Sheff Wed - Norwich 16:00 0:0 0:0     X Match details
England - League One
FT
HT
OT
AP
Barnsley - Bristol City 16:00 2:2 0:1     X Match details
Coventry City - Peterborough 16:00 3:2 0:2     1 Match details
Crewe - Sheff Utd 16:00 0:1 0:0     2 Match details
Doncaster - MK Dons 16:00 0:0 0:0     X Match details
Gillingham - Crawley 16:00 1:1 1:1     X Match details
Oldham - Bradford 16:00 2:1 2:1     1 Match details
Port Vale - Leyton 16:00 3:0 0:0     1 Match details
Preston - Fleetwood 16:00 3:2 0:2     1 Match details
Scunthorpe - Notts 16:00 0:1 0:0     2 Match details
Swindon - Colchester Utd 16:00 2:2 1:0     X Match details
Walsall - Chesterfield 16:00 1:0 0:0     1 Match details
Yeovil - Rochdale 16:00 0:3 0:2     2 Match details
England - League Two
FT
HT
OT
AP
Cambridge Utd - Hartlepool 16:00 2:1 1:0     1 Match details
Carlisle - Oxford Utd 16:00 2:1 0:1     1 Match details
Luton - Northampton 16:00 1:0 0:0     1 Match details
Newport - Accrington 16:00 1:1 0:0     X Match details
Plymouth - Cheltenham 16:00 3:0 2:0     1 Match details
Shrewsbury - Portsmouth 16:00 2:1 1:1     1 Match details
Southend - Bury FC 16:00 1:1 1:0     X Match details
Stevenage - Burton 16:00 1:0 0:0     1 Match details
Wimbledon - Tranmere 16:00 2:2 2:1     X Match details
Wycombe - Dag & Red 16:00 1:1 0:0     X Match details
York - Mansfield 16:00 1:1 1:0     X Match details
England - FA Cup, Qualification
FT
HT
OT
AP
Aldershot - Torquay 16:00 2:0       1 Match details
Alfreton - Lincoln City 16:00 1:1       X Match details
Barwell - Altrincham 16:00 0:3       2 Match details
Basingstoke - Harrow 16:00 1:1       X Match details
Canvey - Havant & W 16:00 0:0       X Match details
Chelmsford - Barnet 16:00 0:0       X Match details
Chorley - Halifax 16:00 0:0       X Match details
Dartford - Burgess Hill 16:00 3:1       1 Match details
Dorchester - Bristol Rovers 16:00 1:7       2 Match details
Eastbourne - Dover 16:00 0:0       X Match details
Evesham - Bromley 16:00 1:2       2 Match details
Gateshead - Gainsborough 16:00 4:0       1 Match details
Gloucester - Forest Green 16:00 1:4       2 Match details
Grimsby - Guiseley 16:00 3:0       1 Match details
Kidderminster - Eastleigh 16:00 0:1       2 Match details
Kings Lynn - Fylde 16:00 3:4       2 Match details
Leek Town - Blyth 16:00 3:4       2 Match details
Maidstone - Welling 16:00 2:1       1 Match details
Norton Utd - Shildon 16:00 1:1       X Match details
Nuneaton - Hemel Hempstead 16:00 0:0       X Match details
Spennymoor - Telford 16:00 2:2       X Match details
St Albans - Concord Rangers 16:00 0:1       2 Match details
Stockport - Chester 16:00 2:4       2 Match details
Tamworth - Southport 16:00 1:1       X Match details
Thurrock Utd - Bath 16:00 7:1       1 Match details
Warrington - North Ferriby 16:00 1:0       1 Match details
Weymouth - Braintree 16:00 0:0       X Match details
Willand - Gosport 16:00 1:3       2 Match details
Witham - Weston Super Mare 16:00 1:2       2 Match details
Woking - Boreham 16:00 2:1       1 Match details
England Amateur - Northern Premier League, Premier Division
FT
HT
OT
AP
Ashton - Ilkeston 16:00 0:2       2 Match details
Belper - Ashton 16:00 2:0       1 Match details
Buxton - Halesowen 16:00 2:1       1 Match details
FC United - Rushall 16:00 1:0       1 Match details
Marine - Ramsbottom Utd 16:00 1:3       2 Match details
Stamford - Skelmersdale Utd 16:00 1:3       2 Match details
Stourbridge - Frickley 16:00 2:1       1 Match details
Whitby - Nantwich 16:00 3:1       1 Match details
Witton - Grantham 16:00 1:3       2 Match details
Workington - Matlock 16:00 2:1       1 Match details
England Amateur - Isthmian Football League, Premier Division
FT
HT
OT
AP
Lewes - Metropolitan 13:30 2:0       1 Match details
Billericay - Peacehaven & Telscombe 16:00 1:1       X Match details
Bury Town - Tonbridge 16:00 2:1       1 Match details
Dulwich - Hendon 16:00 0:0       X Match details
Hornchurch - Enfield 16:00 0:1       2 Match details
Leiston - Bognor Regis 16:00 3:2       1 Match details
Margate - Leatherhead 16:00 1:0       1 Match details
Wingate & Finchley - VCD Athletic 16:00 2:0       1 Match details
England Amateur - Conference North
FT
HT
OT
AP
Boston - Solihull Moors 16:00 1:2 1:1     2 Match details
Colwyn Bay - Barrow 16:00 0:1 0:0     2 Match details
Harrogate - Brackley 16:00 5:0 4:0     1 Match details
Hyde - Leamington 16:00 2:2 1:0     X Match details
Oxford - Hednesford 16:00 0:3 0:1     2 Match details
England Amateur - Conference South
FT
HT
OT
AP
Ebbsfleet - Hayes & Y 16:00 1:2 0:0     2 Match details
Maidenhead - Staines 16:00 2:0 0:0     1 Match details
Sutton - Bishop's Stortford 16:00 2:2 2:1     X Match details
England Amateur - Southern Football League, Premier Division
FT
HT
OT
AP
Arlesey - Chippenham 16:00 0:0       X Match details
Bideford - Hitchin 16:00 2:1       1 Match details
Biggleswade - Frome Town 16:00 1:2       2 Match details
Burnham - Dunstable 16:00 2:0       1 Match details
Corby - Cirencester 16:00 2:1       1 Match details
Histon - Hungerford 16:00 2:1       1 Match details
Paulton - Poole 16:00 4:5       2 Match details
Redditch - Chesham 16:00 2:2       X Match details
St Neots - Hereford 16:00 1:0       1 Match details
Truro - Cambridge 16:00 1:0       1 Match details
England Amateur - U21 Premier League, Division 2
FT
HT
OT
AP
Stoke City - Arsenal 15:00 0:3       2 Match details
Estonia - Premium Liiga
FT
HT
OT
AP
Johvi - Tammeka 12:00 2:0 1:0     1 Match details
Kalev - Kalju 12:00 0:7 0:1     2 Match details
S. Kalev - Paide 12:00 4:0 1:0     1 Match details
Trans - Flora 15:00 2:5 1:4     2 Match details
Estonia - Esiliiga
FT
HT
OT
AP
Kivioli - Kuressaare 12:00 2:1 1:0     1 Match details
Faroe Islands - Premier League
FT
HT
OT
AP
AB Argir - Skala 15:00 1:2 0:1     2 Match details
B36 Torshavn - HB Torshavn 15:00 1:2 0:1     2 Match details
Eb/Streymur - KI Klaksvik 15:00 2:0 1:0     1 Match details
Vikingur Gota - B68 Toftir 15:00 3:1 2:0     1 Match details
Finland - Veikkausliiga
FT
HT
OT
AP
Inter Turku - Jaro 13:00 0:1 0:1     2 Match details
Kuopio - Vaasa 13:00 0:1 0:1     2 Match details
Lahti - Honka 13:00 2:0 1:0     1 Match details
Seinajoen - MyPa 13:00 3:1 2:0     1 Match details
Mariehamn - TPS 13:45 3:1 2:0     1 Match details
France - Ligue 1
FT
HT
OT
AP
Paris St.-Germain - Bordeaux 17:00 3:0 1:0     1 Match details
Bastia - Monaco 20:00 1:3 1:1     2 Match details
Caen - Lorient 20:00 2:1 1:1     1 Match details
Evian - Nantes 20:00 0:2 0:1     2 Match details
Reims - Montpellier 20:00 1:0 0:0     1 Match details
France - Ligue 2
FT
HT
OT
AP
Troyes - Dijon 14:00 1:0 0:0     1 Match details
France - Coupe de France
FT
HT
OT
AP
Epernay - Sedan 14:00 0:1 0:1     2 Match details
Georgia - Umaglesi Liga
FT
HT
OT
AP
Guria Lanchkhuti - Dinamo Batumi 13:00 1:0 1:0     1 Match details
Metallurg - Kolkheti Poti 13:00 1:0 1:0     1 Match details
Samtredia - Zugdidi 13:00 0:1 0:0     2 Match details
Shuqura - Dila Gori 13:00 0:0 0:0     X Match details
Germany - 2nd Bundesliga
FT
HT
OT
AP
Kaiserslautern - Dusseldorf 13:00 1:1 0:0     X Match details
St. Pauli - Karlsruhe 13:00 0:4 0:2     2 Match details
Germany - Bundesliga
FT
HT
OT
AP
Augsburg - Freiburg 15:30 2:0 1:0     1 Match details
Dortmund - Hannover 15:30 0:1 0:0     2 Match details
E. Frankfurt - Stuttgart 15:30 4:5 1:2     2 Match details
Hertha - Hamburg 15:30 3:0 0:0     1 Match details
Hoffenheim - SC Paderborn 15:30 1:0 0:0     1 Match details
Leverkusen - Schalke 04 18:30 1:0 0:0     1 Match details
Germany - 3rd Liga
FT
HT
OT
AP
Chemnitz - Kiel 14:00 0:0 0:0     X Match details
Duisburg - Dresden 14:00 0:0 0:0     X Match details
Halle - Wehen 14:00 3:1 1:0     1 Match details
Osnabruck - Sonnenhof 14:00 2:0 1:0     1 Match details
Stuttgarter K. - Cottbus 14:00 2:2 0:1     X Match details
Unterhaching - Stuttgart II 14:00 0:1 0:0     2 Match details
Germany Amateur - Regionalliga North
FT
HT
OT
AP
Wolfsburg II - Luneburg 14:00 2:2 2:0     X Match details
Germany Amateur - Oberliga NOFV South
FT
HT
OT
AP
CZ Jena II - Rudolstadt 14:00 3:0       1 Match details
Eisenach - Schott Jena 14:00 2:1       1 Match details
Germany Amateur - Oberliga NOFV North
FT
HT
OT
AP
G. Schoneiche - Brandenburg 14:00 2:1       1 Match details
Neubrandenburg 04 - Lichtenberg 47 14:00 2:1       1 Match details
Waren 09 - Hertha 03 Z. 14:00 1:0       1 Match details
Germany Amateur - Oberliga Baden Wuerttemberg
FT
HT
OT
AP
Bahlingen - Freiburger FC 15:30 2:2       X Match details
Balingen - Freiberg 15:30 1:1       X Match details
Germania F. - Spielberg 15:30 3:3       X Match details
Hollenbach - Kickers Pforzheim 15:30 3:1       1 Match details
Kehler - Reutlingen 15:30 1:1       X Match details
Ravensburg - Pfullendorf 15:30 3:0       1 Match details
SSV Ulm - Kickers II 15:30 1:1       X Match details
Villingen - Mannheim 15:30 4:1       1 Match details
Germany Amateur - Hessenliga
FT
HT
OT
AP
Stadtallendorf - Eschborn 14:00 3:3       X Match details
Schwalmstadt - Ederbergland 15:00 2:1       1 Match details
Seligenstadt - Flieden 15:00 1:4       2 Match details
Steinbach - Alzenau 15:00 1:0       1 Match details
Vellmar - RW Darmstadt 15:00 4:1       1 Match details
Vik. Griesheim - FSC Lohfelden 15:00 1:3       2 Match details
Germany Amateur - Schleswig-Holstein-Liga
FT
HT
OT
AP
Altenholz - Flensburg 08 14:00 2:6       2 Match details
Strand 08 - Heide 14:00 1:3       2 Match details
Angeln 02 - Preetzer 15:00 1:4       2 Match details
Bordesholm - Henstedt-Rhen 15:00 4:2       1 Match details
PSV Neumunster - Schilksee 15:00 1:8       2 Match details
Dornbreite - Kropp 15:30 1:4       2 Match details
Germany Amateur - Oberliga Hamburg
FT
HT
OT
AP
Buxtehuder SV - Germania 13:00 3:1       1 Match details
Meiendorf - Dassendorf 14:00 2:1       1 Match details
Rugenbergen - Curslack-N 15:00 1:0       1 Match details
Germany Amateur - A-Jun-BL N/N-E
FT
HT
OT
AP
Hertha BSC - Hamburg 11:00 2:2 0:1     X Match details
Hannover - RW Erfurt 14:00 1:1 1:0     X Match details
Germany Amateur - Regionalliga West
FT
HT
OT
AP
Bochum II - Gladbach II 14:00 1:3 1:2     2 Match details
Cologne II - Verl 14:00 0:2 0:0     2 Match details
Dusseldorf II - Siegen 14:00 1:0 0:0     1 Match details
KFC Uerdingen - Hennef 05 14:00 2:1 1:1     1 Match details
Aachen - Schalke II 15:30 3:1 1:0     1 Match details
Germany Amateur - Bremen-Liga
FT
HT
OT
AP
Brinkum - Grohn 14:00 10:0       1 Match details
Habenhaus - Grolland 15:00 2:3       2 Match details
OSC Bremerhaven - Blumenthal 15:00 2:0       1 Match details
Vatan Sport - Leher TS 15:00 2:3       2 Match details
Germany Amateur - A-Jun-BL West
FT
HT
OT
AP
Viktoria Köln - M'gladbach 13:30 0:1 0:1     2 Match details
Germany Amateur - A-Jun-BL S/S-W
FT
HT
OT
AP
Nuremberg - 1899 Hoffenheim 12:00 0:1 0:1     2 Match details
Stuttgart - Augsburg 15:00 0:1 0:0     2 Match details
Germany Amateur - Oberliga Niedersachsen
FT
HT
OT
AP
Rotenburger SV - Hildesheim 14:00 1:2       2 Match details
Wolfsburg - Oldenburg 15:00 2:0       1 Match details
Egestorf/Langreder - Drochtersen 16:00 2:1       1 Match details
Jeddeloh - SC Gottingen 16:00 3:0       1 Match details
Germany Amateur - Regionalliga Bavaria
FT
HT
OT
AP
Augsburg II - Ingolstadt II 12:30 0:1 0:0     2 Match details
1860 Munich II - Illertissen 14:00 5:0 3:0     1 Match details
Heimstetten - Garching 14:00 1:0 0:0     1 Match details
Nuremberg II - B. Munich II 14:00 1:1 1:1     X Match details
Buchbach - E. Bamberg 17:00 0:0 0:0     X Match details
Germany Amateur - Regionalliga Southwest
FT
HT
OT
AP
Baunatal - Walldorf 14:00 1:3 1:1     2 Match details
Mannheim - Neckarelz 14:00 2:0 1:0     1 Match details
Saarbrucken - Pirmasens 14:00 4:1 2:0     1 Match details
Zweibrucken - Freiburg II 14:00 0:1 0:1     2 Match details
Germany Amateur - Regionalliga Northeast
FT
HT
OT
AP
Bautzen - Magdeburg 13:30 0:6 0:4     2 Match details
Halberstadt - Babelsberg 13:30 0:2 0:2     2 Match details
Germany Amateur - Bayernliga North
FT
HT
OT
AP
Ansbach - Wurzburg 15:00 0:2       2 Match details
Hof - Weiden 15:00 0:1       2 Match details
Neudrossenfeld - Erlenbach/Main 15:00 1:0       1 Match details
A. Haibach - Aubstadt 16:00 2:1       1 Match details
Amberg - Aschaffenburg 16:00 3:0       1 Match details
Grossbardorf - Ammerthal 16:00 3:1       1 Match details
Germany Amateur - Bayernliga South
FT
HT
OT
AP
DJK Rosenheim - Kotzting 14:00 2:3       2 Match details
Unterfohring - Bogen 14:00 0:1       2 Match details
Wolfratshausen - Eichstatt 14:00 1:1       X Match details
Pullach - Rosenheim 15:00 3:1       1 Match details
Sonthofen - DJK Vilzing 15:00 1:1       X Match details
Germany Amateur - Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
FT
HT
OT
AP
A. Ludwigshafen - Gonsenheim 15:00 5:0       1 Match details
Betzdorf - Wirges 15:00 0:3       2 Match details
Pfeddersheim - R. Volklingen 15:00 1:0       1 Match details
Diefflen - Saar 05 15:30 0:1       2 Match details
FSV Salmrohr - Wiesbach 15:30 3:2       1 Match details
Hauenstein - Saarbrucken A 15:30 3:1       1 Match details
Mechtersheim - Oberstein 15:30 2:1       1 Match details
Greece - Super League
FT
HT
OT
AP
PAS Giannina - Kalloni 14:00 0:0 0:0     X Match details
Levadiakos - Panionios 16:15 1:0 0:0     1 Match details
Atromitos Athens - Ergotelis 18:30 1:1 0:0     X Match details
Greece - Football League, Group 1
FT
HT
OT
AP
Fostiras - Acharnaikos 15:00 0:2 0:1     2 Match details
Iraklis Psachnon - AOT Alimos 16:00 0:0 0:0     X Match details
Greece - Football League, Group 2
FT
HT
OT
AP
E. Serron - Fokikos 15:00 1:1 0:0     X Match details
Tyrnavos 2005 - Iraklis 1908 15:00 0:2 0:1     2 Match details
Zakynthos - Aiginiakos 15:00 1:0 1:0     1 Match details
Greece - Cup of 3rd League, 1st Group
FT
HT
OT
AP
Aris Thessaloniki - Kastoria 14:30 4:1       1 Match details
Greece - Cup of 3rd League, 3rd Group
FT
HT
OT
AP
Ermis Kiveriou - Kalamata 13:30 1:6       2 Match details
Honduras - Liga Nacional, Apertura
FT
HT
OT
AP
Honduras - Victoria 03:00 3:2       1 Match details
Hungary - NB I
FT
HT
OT
AP
Puskas - MTK Budapest 14:00 0:1 0:1     2 Match details
Kecskemeti - Honved 16:00 1:0 1:0     1 Match details
Diosgyori - Dunaujvaros 18:00 3:3 0:3     X Match details
Pecs - Lombard Papa 18:00 1:2 1:0     2 Match details
Videoton - Paksi 20:00 2:0 0:0     1 Match details
Hungary - NB II
FT
HT
OT
AP
Cegledi - Vasas Budapest 14:30 2:0 0:0     1 Match details
Siofok - Soproni 14:30 1:2 1:1     2 Match details
Soroksar - Balmazujvaros 14:30 3:0 1:0     1 Match details
Szeged - Ajka 14:30 1:0 1:0     1 Match details
Szigetszentmiklos - Kaposvari 14:30 0:3 0:3     2 Match details
Zalaegerszegi - Gyirmot 16:00 2:3 1:1     2 Match details
India - Indian Super League
FT
HT
OT
AP
Delhi Dynamos FC - Chennaiyin FC 15:30 4:1 2:0     1 Match details
Indonesia - Indonesia Super League, Group A
FT
HT
OT
AP
Persipura - Semen Padang 08:30 1:0 0:0     1 Match details
A. Indonesia - Persela 14:00 4:0 2:0     1 Match details
International - Int. Friendly Games, Women
FT
HT
OT
AP
Germany - France 14:00 0:2       2 Match details
International - World Cup Qualification Women, UEFA Playoffs
FT
HT
OT
AP
Italy - Ukraine 14:55 2:1 2:1     1 Match details
Scotland - Netherlands 18:30 1:2 0:2     2 Match details
International - CONCACAF Women's Championship, Knockout stage
FT
HT
OT
AP
USA - Mexico 01:30 3:0       1 Match details
International Clubs - AFC Champions League, Knockout stage
FT
HT
OT
AP
W. Sydney - Al Hilal 10:30 1:0 0:0     1 Match details
International Youth - U17 European Championship, Qualification Gr. 4
FT
HT
OT
AP
England - Cyprus 14:00 4:1 1:0     1 Match details
France - Macedonia 14:00 3:0 0:0     1 Match details
International Youth - U17 European Championship, Qualification Gr. 10
FT
HT
OT
AP
Belgium - Bosnia & Herzegovina 15:30 4:1 2:0     1 Match details
Azerbaijan - Switzerland 19:00 2:1 1:1     1 Match details
Israel - Premier League
FT
HT
OT
AP
M Petach Tikva - H. Beer Sheva 16:00 0:4 0:1     2 Match details
Ashdod - Petach Tikva 18:30 1:3 0:1     2 Match details
Haifa - H. Raanana 18:30 0:2 0:1     2 Match details
Ironi Kiryat Shmona - H Haifa 18:30 1:0 0:0     1 Match details
M. Netanya - Bnei Sakhnin 18:30 2:1 1:0     1 Match details
Italy - Serie A
FT
HT
OT
AP
Empoli - Cagliari 15:00 0:4 0:4     2 Match details
Parma - Sassuolo 18:00 1:3 0:2     2 Match details
Sampdoria - Roma 20:45 0:0 0:0     X Match details
Italy - Serie B
FT
HT
OT
AP
Avellino - Lanciano 15:00 1:1 0:0     X Match details
Catania - Vicenza 15:00 3:1 0:0     1 Match details
Crotone - Cittadella 15:00 2:2 1:1     X Match details
Entella - Frosinone 15:00 1:0 0:0     1 Match details
Latina - Brescia 15:00 1:1 1:0     X Match details
Livorno - Spezia 15:00 0:1 0:0     2 Match details
Pescara - Carpi 15:00 0:5 0:2     2 Match details
Pro Vercelli - Perugia 15:00 0:0 0:0     X Match details
Varese - Bari 15:00 2:1 1:0     1 Match details
Italy - Campionato Primavera, Girone A
FT
HT
OT
AP
Bologna - Sampdoria 15:00 2:3       2 Match details
Carpi - Spezia 15:00 0:5       2 Match details
Genoa - Parma 15:00 1:1       X Match details
Torino - Modena 15:00 2:1       1 Match details
Italy - Campionato Primavera, Girone B
FT
HT
OT
AP
Cagliari - Pescara 11:00 3:0       1 Match details
Inter - Chievo 11:00 1:0       1 Match details
Bergamo - Cittadella 15:00 1:1       X Match details
Cesena - Udinese 15:00 0:0       X Match details
Lanciano - Perugia 15:00 0:2       2 Match details
Sassuolo - Brescia 15:00 2:1       1 Match details
Verona - Milan 15:00 1:4       2 Match details
Italy - Campionato Primavera, Girone C
FT
HT
OT
AP
Catania - Napoli 11:00 1:1       X Match details
Lazio - Latina 11:30 3:2       1 Match details
Avellino - Palermo 12:00 0:2       2 Match details
Bari - Crotone 15:00 3:1       1 Match details
Empoli - Livorno 15:00 1:0       1 Match details
Frosinone - AS Roma 15:00 0:3       2 Match details
Italy - Lega Pro, Girone A
FT
HT
OT
AP
Pordenone - Pavia 14:30 0:1 0:1     2 Match details
Mantova - Monza 15:00 0:0 0:0     X Match details
Giana - Vicenza 16:00 1:1 1:1     X Match details
Arezzo - Feralpi Salo 17:00 0:0 0:0     X Match details
Albinoleffe - Alessandria 19:30 2:0 0:0     1 Match details
Italy - Lega Pro, Girone B
FT
HT
OT
AP
Aquila - Pisa 14:30 1:4 0:1     2 Match details
Piacenza - Savona 15:00 0:1 0:0     2 Match details
Grosseto - Spal 16:00 2:3 1:1     2 Match details
Reggiana - Tuttocuoio 17:00 2:0 0:0     1 Match details
Italy - Lega Pro, Girone C
FT
HT
OT
AP
Cosenza - Stabia 14:30 0:1 0:1     2 Match details
Isolaverde - Paganese 15:00 0:2 0:2     2 Match details
Melfi - Messina 16:00 0:0 0:0     X Match details
FC Savoia - Martina 17:00 1:2 1:0     2 Match details
Barletta - Matera 19:30 0:1 0:1     2 Match details
Kazakhstan - Premier League, Relegations Pool
FT
HT
OT
AP
Irtysh - Tobol 11:00 1:1 0:0     X Match details
Atyrau - Taraz 13:00 3:2 1:2     1 Match details
Kenya - Premier League
FT
HT
OT
AP
Thika United - Ulinzi Stars 14:00 0:1       2 Match details
Western Stima - Top Fry 14:00 2:0       1 Match details
Latvia - Virsliga
FT
HT
OT
AP
Jelgava - Jurmala 13:00 2:1 1:1     1 Match details
Skonto - Ventspils 13:00 2:4 0:1     2 Match details
Lithuania - A Liga
FT
HT
OT
AP
VMFD Zalgiris - Ekranas 15:00 5:1 3:0     1 Match details
FK Suduva - FK Atlantas 17:00 0:0 0:0     X Match details
Luxembourg - Division Nationale
FT
HT
OT
AP
Mondorf-Les-Bains - Rosport 18:00 1:0 0:0     1 Match details
Niedercorn - Kaerjeng 97 18:00 3:0 0:0     1 Match details
Macedonia - 1. MFL
FT
HT
OT
AP
Renova - Sileks Kratovo 14:30 2:2 0:1     X Match details
Macedonia - 2. MFL
FT
HT
OT
AP
Gostivar - Kozuf 14:30 0:1       2 Match details
Ml. Carev - Napredok 14:30 3:0       1 Match details
Shkupi Skopje - Gorno Lisice 14:30 4:2       1 Match details
Skopje - G. Petrov 14:30 2:0       1 Match details
Malta - Premier Division
FT
HT
OT
AP
Pieta H - Zebbug 15:00 1:0 0:0     1 Match details
Qormi - Tarxien R 15:00 1:0 0:0     1 Match details
Hibernians - Birkirkara 17:00 1:0 1:0     1 Match details
Floriana - Mosta 17:15 3:2 0:2     1 Match details
Malta - FA Trophy
FT
HT
OT
AP
Cospicua - St Andrews 15:00 1:1   2:2 7:6 1 Match details
Dingli S - Zurrieq 15:00 1:1   1:2   2 Match details
Gharghur - St Lawrence Spurs FC 15:00 2:1       1 Match details
Lija A - Oratory Youths FC 15:00 7:0       1 Match details
Mtarfa - Gudja Utd 17:00 0:4       2 Match details
St Patrick - St Lucia 17:00 2:1       1 Match details
Birzebbuga - Ajax 17:15 2:2   3:2   1 Match details
Gzira Utd - Ghaxaq FC 17:15 8:0       1 Match details
Mexico - Primera Division, Apertura
FT
HT
OT
AP
Queretaro - America 02:30 3:2 2:0     1 Match details
Santos - Unam Pumas 04:30 1:1 0:0     X Match details
Mexico - Liga de Ascenso, Apertura
FT
HT
OT
AP
Atlante - Lobos 02:00 1:0 1:0     1 Match details
Zacatecas - Zacatepec 02:30 1:2 0:0     2 Match details
Moldova - Divizia Nationala
FT
HT
OT
AP
Saxan Ceadir Lunga - Milsami 14:00 0:2 0:0     2 Match details
Tiraspol - Sheriff Tiraspol 16:00 2:4 1:3     2 Match details
Moldova - Divizia A
FT
HT
OT
AP
Gagauziya - Dacia-2 14:00 2:1       1 Match details
Intersport A - Petrocub 14:00 1:0       1 Match details
Real Succes - Budai 14:00 2:2       X Match details
Sfintul G - Speranta 14:00 2:3       2 Match details
Victoria - Edinet 14:00 3:0       1 Match details
Montenegro - 1. CFL
FT
HT
OT
AP
Berane - FK Mornar 13:30 2:3 0:2     2 Match details
FK Grbalj - Petrovac 13:30 1:1 0:1     X Match details
FK Mogren - Buducnost 13:30 0:2 0:2     2 Match details
FK Zeta - FK Bokelj 13:30 3:1 2:0     1 Match details
Lovcen - FK Mladost 13:30 0:1 0:0     2 Match details
Morocco - Botola
FT
HT
OT
AP
Kenitra - Khenifra 15:00 3:0       1 Match details
Casablanca - Hoceima 17:00 3:0       1 Match details
Husa Hassania - Raja Casablanca 20:00 5:3       1 Match details
Netherlands - Eredivisie
FT
HT
OT
AP
Vitesse - Breda 18:30 2:2 1:0     X Match details
AZ Alkmaar - Groningen 19:45 2:2 0:1     X Match details
Heracles - Willem II 19:45 1:3 0:1     2 Match details
Ajax - GA Eagles 20:45 3:1 1:1     1 Match details
Netherlands - Eerste Divisie
FT
HT
OT
AP
Venlo - RKC Waalwijk 16:30 0:0 0:0     X Match details
Maastricht - Achilles 19:45 3:2 2:0     1 Match details
New Zealand - Premiership
FT
HT
OT
AP
Southern Utd - Auckland City 02:00 0:3 0:2     2 Match details
Northern Ireland - Premiership
FT
HT
OT
AP
Ballymena - Glenavon 16:00 1:4 0:1     2 Match details
Cliftonville - Ballinamallard Utd. 16:00 3:2 1:1     1 Match details
Institute - Dungannon 16:00 1:1 0:1     X Match details
Linfield - Crusaders Belfast 16:00 1:2 0:2     2 Match details
Portadown - Coleraine 16:00 0:2 0:1     2 Match details
Warrenpoint Town - Glentoran 16:00 2:5 2:3     2 Match details
Northern Ireland - Championship 1
FT
HT
OT
AP
Armagh City - Dundela 16:00 5:2       1 Match details
Ballyclare Comrades - Lisburn 16:00 1:2       2 Match details
Bangor - Psni 16:00 8:0       1 Match details
Dergview - Donegal Celtic 16:00 3:3       X Match details
Knockbreda - Ards 16:00 3:1       1 Match details
Welders - Larne 16:00 1:3       2 Match details
Norway - Eliteserien
FT
HT
OT
AP
Haugesund - Stromsgodset 15:30 3:2 1:0     1 Match details
Norway - 2nd Division, avd 2
FT
HT
OT
AP
Elverum - Raufoss 13:00 4:0 2:0     1 Match details
Levanger - Nardo 13:00 2:2 1:2     X Match details
Molde 2 - Traeff 13:00 1:1 1:1     X Match details
Nybergsund - Brumunddal 13:00 2:2 1:2     X Match details
Rodde - Herd 13:00 6:2 1:1     1 Match details
Rosenborg 2 - Byaasen 13:00 3:4 1:3     2 Match details
Valdres FK - Gjovik-Lyn 13:00 1:1 0:0     X Match details
Norway - 2nd Division, avd 1
FT
HT
OT
AP
Asker - Vindbjart 13:00 1:2 0:1     2 Match details
Fram Larvik - Birkebeineren 13:00 4:1 2:1     1 Match details
Kongsvinger - Arendal 13:00 2:0 2:0     1 Match details
Notodden - Jerv 13:00 0:2 0:1     2 Match details
Odds 2 - Stromsgodset 2 13:00 5:1 1:1     1 Match details
Orn-Horten - Flekkeroy 13:00 2:0 1:0     1 Match details
Pors Grenland - Holmen 13:00 2:2 2:2     X Match details
Norway - 2nd Division, avd 3
FT
HT
OT
AP
Brann 2 - Stabaek 2 13:00 7:0 3:0     1 Match details
Egersund - Stord 13:00 2:1 1:1     1 Match details
Fana - Forde 13:00 2:4 1:1     2 Match details
Grorud - Aasane 13:00 2:1 2:0     1 Match details
Lyn FK - Floro 13:00 2:2 2:2     X Match details
Vidar - Fyllingsdalen 13:00 6:0 2:0     1 Match details
Norway - 2nd Division, avd 4
FT
HT
OT
AP
Finnsnes - KFUM Oslo 13:00 2:0 1:0     1 Match details
Follo - Kvik-Halden 13:00 4:0 1:0     1 Match details
Kjelsaas - Harstad 13:00 1:0 0:0     1 Match details
Lorenskog - Eidsvold 13:00 1:3 0:1     2 Match details
Mo - Drobak/Frogn 13:00 2:0 0:0     1 Match details
Skeid - Medkila 13:00 5:0 3:0     1 Match details
Valerenga 2 - Moss FK 13:00 1:2 0:1     2 Match details
Oman - Omani League
FT
HT
OT
AP
Dhofar - Al Shabab 15:10 0:1       2 Match details
Al-Khaboora - Al Suwaiq 16:00 1:1       X Match details
AL Nassr - Al Msnaa 17:40 2:2       X Match details
Pakistan - Premier League
FT
HT
OT
AP
KRL - PIA 12:00 2:1 1:0     1 Match details
Paraguay - Segunda Division
FT
HT
OT
AP
Caacupe - Sportivo Iteno 00:00 2:1       1 Match details
Peru - Primera Division, Clausura
FT
HT
OT
AP
Cienciano - Leon de Huanuco 19:45 4:2 3:2     1 Match details
Poland - Ekstraklasa
FT
HT
OT
AP
KS Lechia - Slask Wroclaw 15:30 1:4 0:3     2 Match details
Piast Gliwice - Jagiellonia 15:30 0:2 0:1     2 Match details
Pogon Szczecin - Cracovia 18:00 2:1 0:0     1 Match details
Poland - I liga
FT
HT
OT
AP
Bytovia Bytow - Miedz Legnica 14:00 2:1 0:0     1 Match details
Ol. Grudziadz - Sandecja Nowy Sacz 15:00 4:1 2:1     1 Match details
Wigry S. - Nieciecza 16:00 1:1 0:0     X Match details
GKS Katowice - Dolcan Zabki 17:00 2:3 0:3     2 Match details
Zaglebie Lubin - Arka Gdynia 17:45 4:0 2:0     1 Match details
Wisla Plock - Flota Swinoujscie 18:00 2:0 1:0     1 Match details
Poland - II Liga
FT
HT
OT
AP
Tarnobrzeg - Okocimski 13:00 1:0 0:0     1 Match details
G. Walbrzych - Puszcza Niepolomice 14:00 1:0 1:0     1 Match details
Stal Stalowa Wola - Stal Mielec 14:00 0:2 0:0     2 Match details
Kluczbork - Zaglebie 15:00 0:0 0:0     X Match details
Rozwoj - Limanovia 15:00 4:1 1:0     1 Match details
Wisla Pulawy - Kotwica Kolobrzeg 16:00 3:1 2:1     1 Match details
Znicz Pruszkow - Rakow Czestochowa 18:00 0:0 0:0     X Match details
Poland - CLJ, East
FT
HT
OT
AP
Bialystok - Pulawy 12:00 4:0       1 Match details
Korona Kielce - Cracovia 12:00 1:2       2 Match details
Poland - CLJ, West
FT
HT
OT
AP
Lech Poznan - Gornik Zabrze 12:00 7:3       1 Match details
Slask - Olimpia Grudziadz 12:00 1:0       1 Match details
Koszalin - Zielona Gora 14:00 2:0       1 Match details
Portugal - Primeira Liga
FT
HT
OT
AP
Boavista - Ferreira 17:00 1:2 0:1     2 Match details
Moreirense - Gil Vicente 17:00 2:0 0:0     1 Match details
Portugal - U19 Championship, Group North
FT
HT
OT
AP
Coimbra - Porto 16:00 0:3       2 Match details
Freamunde - Porto 16:00 3:0       1 Match details
Pacos - Gil Vicente 16:00 2:1       1 Match details
Rio Ave - Oliveirense 16:00 5:2       1 Match details
V. Guimaraes - Braga 16:00 2:0       1 Match details
Varzim - Leixoes 16:00 1:1       X Match details
Portugal - U19 Championship, Group South
FT
HT
OT
AP
Belenenses - Beira Mar 16:00 3:0       1 Match details
Benfica - Estoril Praia 16:00 3:1       1 Match details
Sacavenense - Uniao de Leiria 16:00 0:2       2 Match details
Setubal - Oeiras 16:00 3:2       1 Match details
Sporting - Torreense 16:00 1:2       2 Match details
Nacional Madeira - Casa Pia 17:00 1:0       1 Match details
Qatar - Stars League
FT
HT
OT
AP
AL Shahaniya - Al Arabi Doha 16:30 0:0 0:0     X Match details
Al Khoor - Al-Shamal 16:30 1:0 0:0     1 Match details
Al Gharafa - El Jaish 18:45 2:1 1:0     1 Match details
Al Wakra - Al Ahli Doha 18:45 1:3 1:2     2 Match details
Romania - Liga I
FT
HT
OT
AP
Ceahlaul - Municipal Studentesc 15:00 2:2 0:2     X Match details
Universitatea C - Viitorul C 17:30 2:2 0:2     X Match details
Botosani - Rapid Bucuresti 20:00 3:0 2:0     1 Match details
Romania - Liga 2, Seria 2
FT
HT
OT
AP
FC Caransebes - Metalul Resita 10:00 1:3 1:1     2 Match details
Olt Slatina - Olimpia 10:00 2:1 0:0     1 Match details
Poiana Campina - Mioveni 10:00 3:1 2:0     1 Match details
Soimii Pancota - Timisoara 10:00 0:1 0:1     2 Match details
Tarlungeni - Oradea 10:00 1:0 0:0     1 Match details
Romania - Liga 2, Seria 1
FT
HT
OT
AP
Academica - Bacau 10:00 2:1 1:0     1 Match details
Braila - Berceni 10:00 3:0 1:0     1 Match details
Constanta - Balotesti 10:00 2:0 2:0     1 Match details
Dorohoi - Sageata N 10:00 0:2 0:2     2 Match details
Gloria Buzau - Unirea Slobozia 10:00 1:0 0:0     1 Match details
Russia - Premier League
FT
HT
OT
AP
Amkar Perm - Rostov 12:00 2:0 1:0     1 Match details
Torpedo Moscow - Kuban Krasnodar 15:00 0:0 0:0     X Match details
Russia - Football National League
FT
HT
OT
AP
Dinamo St - Dzerzhinsk 11:00 1:0 1:0     1 Match details
Gazovik Orenburg - Sokol Saratov 11:00 1:1 1:0     X Match details
Yenisey - Energiya Khabarovsk 11:00 0:0 0:0     X Match details
Sakhalin - Shinnik 12:00 0:1 0:1     2 Match details
Kryliya Sovetov - Luch-E. Vladivostok 14:00 2:2 1:0     X Match details
Volga - Tosno 14:00 3:1 2:1     1 Match details
Anzhi Makhachkala - Sibir Novosibirsk 15:00 1:3 1:3     2 Match details
Baltika Kaliningrad - Tyumen 15:00 1:1 0:0     X Match details
Volgar-Gazprom - Tom Tomsk 15:00 1:3 0:2     2 Match details
Russia - Youth League
FT
HT
OT
AP
Zenit St Petersburg - Mordoviya 17:00 1:0 1:0     1 Match details
Russia - PFL, South, Group 1
FT
HT
OT
AP
Sochi-04 - Simferopol 12:00 1:0       1 Match details
Druzhba - Krasnodar-2 13:00 2:1       1 Match details
Krymsk - Zhemchuzhina 13:30 2:1       1 Match details
Chernomorets - Tor. Armavir 14:00 1:1       X Match details
Sevastopol - Afips 14:00 0:3       2 Match details
Russia - PFL, South, Group 2
FT
HT
OT
AP
Rotor Volgograd - Angusht Nazran 13:00 3:0       1 Match details
Stavropol - Taganrog 13:00 0:0       X Match details
Terek-2 - A. Makhachkala-2 13:00 1:1       X Match details
Mashuk-KMV - Astrakhan 14:00 2:0       1 Match details
Spartak Nalchik - Alania-D 16:30 3:0       1 Match details
Saudi Arabia - Saudi Professional League
FT
HT
OT
AP
Alshoulla - Al Fateh 17:00 1:0 0:0     1 Match details
Al Raed - Al Ahli 18:50 2:4 2:3     2 Match details
Al Nasr - Al Ittihad 19:00 2:1 0:0     1 Match details
Scotland - Premiership
FT
HT
OT
AP
Dundee - Hamilton 16:00 2:0 0:0     1 Match details
Inverness CT - Dundee United 16:00 1:0 1:0     1 Match details
Partick Thistle - Johnstone 16:00 0:0 0:0     X Match details
St Mirren - Ross County 16:00 2:2 1:1     X Match details
Scotland - Championship
FT
HT
OT
AP
Dumbarton - Rangers 16:00 0:3 0:1     2 Match details
Falkirk - Cowdenbeath 16:00 6:0 4:0     1 Match details
Livingston - Queen of The South 16:00 2:2 0:1     X Match details
Raith Rovers - Alloa 16:00 1:1 1:1     X Match details
Scotland - League One
FT
HT
OT
AP
Ayr - Brechin 16:00 0:2 0:2     2 Match details
Dunfermline - Greenock Morton 16:00 1:2 0:0     2 Match details
Forfar - Stranraer 16:00 1:1 1:1     X Match details
Stenhousemuir - Peterhead 16:00 1:2 0:0     2 Match details
Stirling - Airdrieonians 16:00 2:2 1:0     X Match details
Scotland - League Two
FT
HT
OT
AP
Albion Rovers - Berwick 16:00 2:1 0:0     1 Match details
Annan - East Stirling 16:00 4:3 3:1     1 Match details
Clyde - Elgin City 16:00 2:1 1:0     1 Match details
Montrose - Arbroath 16:00 1:5 0:1     2 Match details
Queens Park - East Fife 16:00 3:0 2:0     1 Match details
Serbia - Superliga
FT
HT
OT
AP
Mladost L - Rad 14:30 2:1 1:0     1 Match details
OFK Belgrade - Cukaricki Stankom 14:30 0:4 0:1     2 Match details
Spartak Subotica - Borac 14:30 2:2 1:1     X Match details
Radnicki Nis - Radnicki 1923 17:00 1:0 0:0     1 Match details
Red Star - Donji Srem 18:00 1:0 1:0     1 Match details
Napredak - Novi Pazar 19:00 0:1 0:0     2 Match details
Vojvodina - Vozdovac 19:00 3:0 2:0     1 Match details
Serbia - Prva Liga
FT
HT
OT
AP
Backa BP - Surdulica 14:30 0:1 0:1     2 Match details
Borca - Bezanija 14:30 1:0 0:0     1 Match details
Indija - Javor 14:30 0:1 0:0     2 Match details
Kolubara - Sindjelic 14:30 3:3 2:2     X Match details
Moravac Orion - Proleter 14:30 0:2 0:0     2 Match details
Sloboda - Jedinstvo 14:30 1:0 0:0     1 Match details
Sloga - Sloga 14:30 0:2 0:2     2 Match details
Metalac - M. Sabac 18:00 3:0 1:0     1 Match details
Singapore - S-league
FT
HT
OT
AP
Young Lions - Geylang Int. 13:30 1:1 0:1     X Match details
Brunei - Balestier Khalsa 14:15 1:1 1:1     X Match details
Slovakia - Superliga
FT
HT
OT
AP
Kosice - Dunajska Streda 14:00 1:1 0:0     X Match details
Spartak Trnava - Trencin 14:00 1:0 1:0     1 Match details
Spartak Myjava - Zilina 17:00 1:4 0:3     2 Match details
Senica - Zlate Moravce 17:30 2:0 1:0     1 Match details
Slovakia - U19
FT
HT
OT
AP
Podbrezova - Ruzomberok 11:00 3:1       1 Match details
S. Trnava - Bratislava 11:00 1:0       1 Match details
Senec - Kosice 11:00 1:0       1 Match details
Tatran - Trencin 11:00 0:3       2 Match details
Nitra - Zilina 14:00 6:5       1 Match details
Slovakia - 2. Liga, Group East
FT
HT
OT
AP
Dolny Kubin - Bardejov 14:00 2:1 0:0     1 Match details
Zemplin Michalovce - Presov 14:00 0:1 0:0     2 Match details
Aquacity Poprad - Rimavska Sobota 17:30 0:1 0:1     2 Match details
Slovakia - 2. Liga, Group West
FT
HT
OT
AP
Dubnica - Sered 14:00 2:1 0:1     1 Match details
Slovan Duslo - Nove Mesto 14:00 1:0 0:0     1 Match details
Slovenia - PrvaLiga
FT
HT
OT
AP
Zavrc - Maribor 14:00 0:1 0:0     2 Match details
Celje - Kalcer 16:00 5:0 4:0     1 Match details
Domzale - Koper 16:00 2:0 2:0     1 Match details
Gorica - Olimp. Ljubljana 18:00 0:3 0:1     2 Match details
Slovenia - 2nd SNL
FT
HT
OT
AP
Ankaran - Sencur 14:00 0:0 0:0     X Match details
Roltek Dob - Krsko 14:00 2:1 0:0     1 Match details
Verzej - Aluminij K 14:00 0:3 0:1     2 Match details
South Africa - League Cup
FT
HT
OT
AP
Orlando Pirates - Ajax Cape Town 20:15 4:1 2:0     1 Match details
South Africa - National First Division
FT
HT
OT
AP
Baroka FC - African Warriors 15:30 5:1       1 Match details
Thanda Royal Zulu - Highlands Park 15:30 2:0       1 Match details
Vasco Da Gama - Cape Town 15:30 0:0       X Match details
South Korea - K-League Challenge
FT
HT
OT
AP
Gwangju - Daejeon Citizen 07:00 1:0 1:0     1 Match details
Police FC - Gangwon 07:00 1:0 1:0     1 Match details
FC Anyang - Bucheon 09:00 1:2 0:1     2 Match details
Spain - Primera Division
FT
HT
OT
AP
Almeria - At. Bilbao 16:00 0:1 0:0     2 Match details
Real Madrid - Barcelona 18:00 3:1 1:1     1 Match details
Valencia - Elche 20:00 3:1 2:0     1 Match details
Spain - Segunda Division
FT
HT
OT
AP
Mallorca - Sabadell 16:00 1:0 0:0     1 Match details
R. Santander - Alaves 18:00 1:1 1:0     X Match details
Betis - Recreativo 18:15 3:2 2:1     1 Match details
Ponferradina - Las Palmas 20:00 2:2 1:0     X Match details
Spain - Segunda B Group I
FT
HT
OT
AP
Valladolid B - Leonesa 16:15 2:0       1 Match details
Spain - Segunda B Group II
FT
HT
OT
AP
Sociedad B - Fuenlabrada 16:00 3:0       1 Match details
Spain - Segunda B Group III
FT
HT
OT
AP
Esp. Barcelona B - Olimpic de Xativa 18:00 1:0       1 Match details
Spain - Segunda B Group IV
FT
HT
OT
AP
San Roque - Villanovense 16:00 2:0       1 Match details
Spain - Primera Division Femenina
FT
HT
OT
AP
Valencia - Atl. Madrid 11:45 2:2       X Match details
Sweden - Allsvenskan
FT
HT
OT
AP
Hacken - Gefle 16:00 3:1 2:0     1 Match details
Sweden - Superettan
FT
HT
OT
AP
Degerfors - Husqvarna 14:00 1:1 1:1     X Match details
Ostersund - Assyriska FF 16:00 1:2 0:0     2 Match details
Sweden - Division 1, Södra
FT
HT
OT
AP
Lunds - Skovde 15:00 6:0 0:0     1 Match details
Oskarshamn - Uddevalla 15:00 2:0 2:0     1 Match details
Trelleborg - Norrby 15:00 2:2 1:1     X Match details
Utsiktens - Kristianstads 15:00 1:0 1:0     1 Match details
Sweden - Division 1, Norra
FT
HT
OT
AP
Skellefteaa - Brage 14:00 1:2 0:0     2 Match details
Dalkurd - Huddinge 15:00 2:0 0:0     1 Match details
Valsta Syrianska - Forward 16:00 2:5 2:3     2 Match details
Sweden - Div 2, Ostra Gotaland, Relegation/Promotion
FT
HT
OT
AP
Nosaby - IFK Osby 14:00 3:2 1:1     1 Match details
Sweden - Div 2, Norra Svealand, Relegation/Promotion
FT
HT
OT
AP
Stromsberg - Avesta AIK 14:00 2:1 2:0     1 Match details
Sweden - Div 2, Sodra Svealand, Relegation/Promotion
FT
HT
OT
AP
Smedby - IFK Stockholm 14:30 1:1 0:0     X Match details
Sweden - Div 2, Norrland, Relegation/Promotion
FT
HT
OT
AP
Mariehem - Gallivare 13:00 2:2 1:0     X Match details
Sweden - Div 2, Vastra Gotaland, Relegation/Promotion
FT
HT
OT
AP
Nike - Malmo 14:00 4:2 1:1     1 Match details
Switzerland - Super League
FT
HT
OT
AP
Thun - Aarau 17:45 0:0 0:0     X Match details
FC Basel - Sion 20:00 1:1 0:0     X Match details
Switzerland - Challenge League
FT
HT
OT
AP
Lugano - Biel 17:45 2:1 0:1     1 Match details
Servette - Wohlen 18:00 1:0 0:0     1 Match details
Switzerland - Erste Liga Promotion
FT
HT
OT
AP
Juventus Zurich - BSC Old Boys 14:30 4:3       1 Match details
Basel II - Stade Nyonnais 15:00 1:3       2 Match details
Breitenrain - St. Gallen II 16:00 3:2       1 Match details
Zurich II - Tuggen 16:00 2:1       1 Match details
Bruhl - Locarno 16:30 2:1       1 Match details
Turkey - Super Lig
FT
HT
OT
AP
Sivasspor - Rizespor 15:00 0:1 0:0     2 Match details
Balikesirspor - Bursaspor 18:00 0:5 0:4     2 Match details
Fenerbahce - Genclerbirligi 18:00 2:1 0:0     1 Match details
Turkey - TFF 1. Lig
FT
HT
OT
AP
Bucaspor - Adanaspor 13:00 2:2 2:0     X Match details
Denizlispor - Boluspor 15:00 0:3 0:3     2 Match details
Giresunspor - Alanyaspor 15:00 1:2 1:0     2 Match details
Manisaspor - Karsiyaka 17:30 0:2 0:2     2 Match details
Turkey Amateur - 2nd Lig, Kirmizi Grup
FT
HT
OT
AP
Goztepespor - Diyarbakyr BB 18:00 2:0 0:0     1 Match details
Turkey Amateur - 3. Lig, Group 1
FT
HT
OT
AP
Tuzlaspor - Batman 13:30 1:1 0:0     X Match details
Turkey Amateur - 3. Lig, Group 3
FT
HT
OT
AP
E. Buyuksehir - Beylerbeyi 12:30 0:0 0:0     X Match details
Silivrispor - Etimesgut Bel. 13:30 1:2 0:1     2 Match details
Turkey Amateur - U21 Ligi, Gr. Super Lig
FT
HT
OT
AP
Sivasspor - Caykur Rizespor 12:30 1:0 0:0     1 Match details
Fenerbahce - Genclerbirligi 13:30 3:2 1:0     1 Match details
Turkey Amateur - U21 Ligi, Gr. 1. Lig
FT
HT
OT
AP
Bucaspor - Adanaspor 11:00 6:2 2:1     1 Match details
Denizlispor - Boluspor 13:30 0:1 0:0     2 Match details
Giresunspor - Alanyaspor 13:30 3:2 2:0     1 Match details
USA - Major League Soccer
FT
HT
OT
AP
Chicago Fire - Houston 02:00 2:1 0:1     1 Match details
Seattle - LA Galaxy 20:30 2:0 0:0     1 Match details
Uzbekistan - PFL
FT
HT
OT
AP
Jizzax - Andijon 12:00 1:0 1:0     1 Match details
Navbahor - Mash AL 12:00 3:0 0:0     1 Match details
Neftchi - Bunyodkor 12:00 0:0 0:0     X Match details
Metallurg - Pakhtakor 12:30 2:4 0:1     2 Match details
Bukhara - Olmaliq 13:00 2:1 1:0     1 Match details
Nasaf - Qizilqum 14:00 2:0 0:0     1 Match details
Wales - Premier League
FT
HT
OT
AP
Newtown - New Saints 15:30 2:3 1:2     2 Match details
Port Talbot - Rhyl 15:30 3:0 2:0     1 Match details
Prestatyn - Carmarthen Town 15:30 1:3 0:1     2 Match details
Wales - Feeder Leagues - Huws Gray Alliance
FT
HT
OT
AP
Buckley Town - Flint Town Utd 15:30 3:0       1 Match details
Caersws - Penycae 15:30 2:2       X Match details
Guilsfield - Caernarfon 15:30 1:3       2 Match details
Holyhead Hotspur - Mold Alex 15:30 0:0       X Match details
Llandrindod - Denbigh Town 15:30 0:3       2 Match details
Llandudno - Llanidloes Town 15:30 5:0       1 Match details
Porthmadog - Rhydymwyn 15:30 4:0       1 Match details
Rhayader Town - Conwy B. 15:30 1:1       X Match details
Wales - Welsh League Division One
FT
HT
OT
AP
Afan Lido - Porth 15:30 6:0       1 Match details
Caerau Ely - Garden Village 15:30 5:4       1 Match details
Cambrian & Clydach Vale - Monmouth Town 15:30 3:0       1 Match details
Penybont - Aberdare Town 15:30 3:2       1 Match details

Futsal

Saturday October 25th 2014

Brazil - Liga Futsal, Group D
FT
HT
AP
Futsal Brasil Kirin SP - Adhering/SCF/Fmd Blumenau 00:15 1:1 0:0   X
Japan - F. League
FT
HT
AP
Vasagey Oita - Shriker Osaka 06:00 3:1 1:0   1
Portugal - 1a Divisao
FT
HT
AP
Braga - Dramatico 17:00 5:2 3:0   1
Sporting - S.L Benfica 18:00 2:3 1:1   2
Belenenses - Leoes 19:00 2:3 1:2   2
Olivais - Rio Ave 19:00 7:6 3:1   1
Spain - Primera Division
FT
HT
AP
Elpozo Murcia - FC Barcelona 13:00 3:3 1:1   X
Navarra - Peniscola 16:00 4:2 1:1   1
Spain - Segunda Division
FT
HT
AP
Antequera - Galdar GC 12:00 4:3     1
Ciudad de Murcia - Barcelona B 15:30 2:4     2
FS Valdepenas - Melilla 16:00 2:3     2
Hercules - Cartagena 16:00 1:3     2

American Football

Saturday October 25th 2014

Canada - CFL FT 1 2 3 4
Redblacks - Montreal 00:30 17:23 7:7 0:6 3:10 7:0 2
Calgary - Saskatchewan 03:30 40:27 8:3 7:17 0:7 25:0 1

Ice Hockey

Saturday October 25th 2014

Canada - OHL
FT
Kingston - Barrie 01:00 4:5 2
Niagara - North Bay 01:00 2:6 2
Plymouth - Mississauga 01:05 5:0 1
Sarnia - Belleville 01:05 3:3 2
Greyhounds - Otters 01:07 4:6 2
Guelph - Windsor 01:30 5:2 1
Kitchener - Owen Sound 01:30 3:3 2
London - Ottawa 67s 01:30 5:2 1
Sudbury - Peterborough 01:30 4:6 2
Oshawa - Saginaw 01:35 8:5 1
Czech Republic - 1st Liga
FT
Benatky NJ - Most 16:30 3:1 1
Budejovice - Sumperk 2003 17:00 6:3 1
Havirov - Rytiri Kladno 17:00 5:2 1
Litomerice - Horacka 17:00 0:2 2
Slovan - Kadan 17:00 1:3 2
HK Jestrabi Prostejov - Rebel 17:30 3:2 1
Finland - Liiga
FT
HPK - Pelicans 16:00 1:0 1
Ilves - Tappara 16:00 2:3 2
JYP - Karpat 16:00 2:2 2
Lukko - HIFK 16:00 6:2 1
Finland - Mestis
FT
Heinolan - JYP-Akatemia 16:00 3:1 1
Jukurit - Edustushokki 16:00 2:3 2
K-Vantaa - KooKoo 16:00 1:5 2
SaPKo - TuTo 16:00 2:2 2
France - Ligue Magnus
FT
Epinal - Caen 18:00 3:1 1
Brest - Lyon 18:40 2:6 2
Amiens - Angers Ducs 20:00 3:2 1
Dijon - Strasbourg 20:00 5:2 1
Italy - Elite A
FT
Rossoblu - Fassa 18:30 5:4 1
Ritten - Hechte 19:30 4:3 1
Vipiteno - Pustertal 19:30 1:0 1
Norway - Eliteserien
FT
Sparta - Lorenskog 16:00 7:1 1
Norway - 1st division
FT
Comet - Gruner 16:00 4:0 1
Krakene - Furuset 16:00 4:5 2
Ringerike - Nes 16:00 3:3 1
Tonsberg Omegn - Hasle/Loren 16:00 7:5 1
Narvik - Bergen IK 17:00 5:0 1
Russia - KHL
FT
CSKA Moscow - Magnitogorsk 15:00 1:2 2
Russia - VHL
FT
Chelyabinsk - Lipetsk 13:00 2:2 2
Perm - Izhstal 13:00 0:2 2
Saryarka - D. Balashikha 13:00 3:5 2
Yuzhny - B. Voronezh 13:00 3:3 1
Russia - MHL
FT
Amurskie Tigry - Berkuty Kubani 04:00 2:3 2
Sahalinskie Akuly - MVD 08:00 3:2 1
Avto Yekaterinburg - Omskie Yastreby 09:00 0:6 2
Stalnye Lisy - Reaktor 09:00 0:3 2
Belye Medvedi - Togliatti 10:00 5:2 1
Chaika - Irbis Kazan 11:00 4:5 2
Kurgan - Snaipery 11:00 3:4 2
Ska-1946 - Shinnik Bobruysk 11:00 0:3 2
Vityazi Chekhov - Voskresensk 11:00 4:3 1
Cherepovets - St Petersburg 12:00 2:2 1
Kirovo-Chepetsk - Chelny 12:00 6:1 1
Loko Yaroslavl - Riga 12:00 2:2 1
Spartak Moskow - Krasnaya Armiya 12:00 3:6 2
Kapitan Stupino - Atlanty 15:00 4:3 1
Serebryanye - Yunost 15:00 3:0 1
Sweden - SHL
FT
Brynas - HV 71 16:00 4:7 2
Djurgaarden - Luleaa 16:00 2:1 1
MODO - Frolunda 16:00 3:3 2
Skellefteaa - Leksand 16:00 2:1 1
Linkoping - Farjestad 18:30 3:0 1
Orebro - Vaxjo 18:30 5:3 1
Sweden - Hockey Allsvenskan
FT
Karlskrona - Rogle 16:00 5:3 1
Mora - Bjorkloven 16:00 0:3 2
Vita Hasten - Sodertalje 16:00 2:1 1
Sweden - HockeyEttan Ostra
FT
Hammarby - Huddinge 16:00 2:2 2
Sweden - Riksserien Damer
FT
Brynas IF - Munksund-Skuthamns SK 11:15 4:3 1
Leksands IF - Linkopings HC 12:00 1:4 2
IF Sundsvall Hockey - AIK IF 16:45 0:11 2
Sde Hockey - MODO Hockey 18:00 0:6 2
Switzerland - National League A
FT
Ambri Piotta - Kloten Flyers 19:45 3:4 2
Biel - Lugano 19:45 2:1 1
FR Gotteron - Zug 19:45 5:2 1
Lausanne - Davos 19:45 3:2 1
Rapperswil - Bern 19:45 4:4 2
Zurich Lions - GE Servette 19:45 5:3 1
USA - NHL
FT
NJ Devils - Dallas 01:00 2:2 2
Winnipeg - Tampa Bay 02:00 2:4 2
Colorado - Vancouver 03:00 7:3 1
Edmonton - Carolina 03:30 6:3 1
Anaheim - Columbus 04:00 4:1 1
USA - AHL
FT
Grand Rapids - Lake Erie 01:00 4:5 2
Hartford - Albany 01:00 3:7 2
Manchester - Portland 01:00 5:2 1
Toronto - Hamilton 01:00 1:4 2
Utica - San Antonio 01:00 5:2 1
Lehigh Valley - Hershey 01:05 4:2 1
Providence - Norfolk 01:05 4:0 1
Rochester - Adirondack 01:05 4:1 1
Wilkes/Scranton - Springfield 01:05 5:0 1
Worcester - Syracuse 01:30 2:2 2
Chicago - Milwaukee 02:00 2:2 2
Iowa - Charlotte 02:00 1:5 2
Oklahoma City - Texas 02:00 5:3 1

Basketball

Saturday October 25th 2014

Argentina - LNB FT 1 2 3 4 OT
Sionista - San Martin 02:00 73:63 18:12 15:21 22:23 18:7   1
Indalo - Obras 02:30 86:73 27:16 17:10 21:22 21:25   1
Olimpico LB - Atenas 03:00 68:71 19:19 13:16 19:15 17:21   2
Australia - NBL FT 1 2 3 4 OT
Townsville - Melbourne Utd. 11:30 92:81 31:16 15:20 25:25 21:20   1
Australia - WNBL FT 1 2 3 4 OT
Bendigo - Canberra 06:00 67:60 8:15 24:13 16:13 19:19   1
Dandenong - Sydney 09:30 78:81 16:20 19:20 19:24 24:17   2
Bulgaria - NBL FT 1 2 3 4 OT
BC Beroe Sz - Balkan Botevgrad 17:00 68:79 14:27 10:14 20:22 24:16   2
Ch. Burgas - Cherno More IG 17:00 67:109 17:22 15:26 16:26 19:35   2
Croatia - A1 League, Men FT 1 2 3 4 OT
Split Co - Zabok 17:00 78:64 18:10 16:25 17:15 27:14   1
Kvarner - Slavonski Brod 18:00 92:82 23:14 27:26 24:16 18:26   1
Jolly - Sibenik 19:00 70:86 21:25 17:25 12:17 20:19   2
Croatia - A1 Liga, Women FT 1 2 3 4 OT
Medvescak - Sibenik 18:00 100:41           1
Pula - Croatia Zagreb 18:00 76:56           1
Zadar - Split 18:00 75:75         85:83 1
Kvarner - Ragusa Dubrovnik 20:30 66:61           1
Czech Republic - NBL FT 1 2 3 4 OT
BK Lions - Praha 18:00 76:58 19:20 16:14 19:13 22:11   1
Decin - Kolin 18:00 75:59 23:22 21:15 10:6 21:16   1
JIP Pardubice - Usti Nad Labem 18:00 77:74 17:28 28:16 23:13 9:17   1
Mmcite - NH Ostrava 18:30 79:73 22:24 20:15 18:14 19:20   1
Svitavy - Opava 19:30 87:76 29:23 27:23 13:13 18:17   1
Czech Republic - ZBL FT 1 2 3 4 OT
Basketball Nymburk - Trutnov 14:00 77:60 14:20 27:16 16:10 20:14   1
Valosun - Ostrava 15:30 91:61 34:10 18:12 20:16 19:23   1
Brno - Sokol HK 17:00 57:59 16:16 14:11 13:21 14:11   2
Slavia Praha - Praha 17:00 87:74 20:23 18:14 23:21 26:16   1
Estonia - KML FT 1 2 3 4 OT
Rapla - TTU 16:00 71:71 17:16 15:15 16:27 23:13 89:71 1
Tarvas - Rock 16:00 75:71 17:22 20:17 14:17 24:15   1
Valga - Tallinna Kalev 16:00 73:66 13:11 21:10 18:21 21:24   1
Finland - Korisliiga FT 1 2 3 4 OT
Honka - Helsinki Seagulls IF 16:00 95:87 23:21 29:21 9:24 34:21   1
Lapuan - Pyrinto 16:00 68:86 18:22 14:23 19:20 17:21   2
France - Pro A FT 1 2 3 4 OT
Chalon - Nancy 20:00 81:64 18:14 24:15 19:21 20:14   1
Dijon - Levallois 20:00 77:58 26:11 14:10 22:17 15:20   1
Gravelines - Rouen 20:00 92:49 23:14 23:6 22:12 24:17   1
Le Havre - Strasbourg 20:00 59:72 10:25 21:14 14:19 14:14   2
Nanterre - Boulogne 20:00 84:70 24:26 22:16 20:9 18:19   1
Germany - BBL FT 1 2 3 4 OT
Crailsheim - Trier 18:30 100:84 26:18 24:22 27:15 23:29   1
Gottingen - Bonn 18:30 71:87 25:25 13:23 14:18 19:21   2
Artland Dragons - Mitteldeutscher BC 20:30 71:86 18:16 14:22 20:26 19:22   2
Hagen - Oldenburg 20:30 83:122 13:24 27:35 23:34 20:29   2
Germany - 1st DBBL FT 1 2 3 4 OT
Halle - Chemnitz 18:00 62:58 10:19 13:16 13:6 26:17   1
Avides Hurricanes - Saarlouis 18:30 79:56 15:7 25:20 16:13 23:16   1
TUS Bad Aibling Fireballs - Donau-Ries 19:15 65:77 20:23 19:18 16:24 10:12   2
RM Baskets - Oberhausen 19:30 60:70 13:12 12:27 21:12 14:19   2
Greece - A1 FT 1 2 3 4 OT
Aris - Apollon Achaia 16:00 69:64 20:17 19:15 12:9 18:23   1
Asa Koroivos Amaliadas - Rethymnon 16:00 72:75 19:20 19:14 23:24 11:17   2
Dramas - PAOK 16:00 64:68 18:14 15:21 12:12 19:21   2
Panelefsiniakos - Kifissias 16:00 68:79 17:27 21:15 9:23 21:14   2
Panionios - Trikala 16:00 60:98 17:25 11:27 14:24 18:22   2
International - Liga ABA FT 1 2 3 4 OT
Szolnoki - Levski Sofia 17:00 81:67 16:15 23:16 20:18 22:18   1
KK Krka - Skopje 19:00 85:52 23:15 20:16 21:12 21:9   1
Partizan - Metalac Valjevo 19:00 84:77 12:23 22:22 25:12 25:20   1
International - United League, Main Round FT 1 2 3 4 OT
Astana - Oktyabr 13:00 94:76 18:8 24:24 26:22 26:22   1
Sdjushor Tsmoki - VEF Riga 16:00 70:71 22:12 14:14 20:21 14:24   2
Japan - BJ League FT 1 2 3 4 OT
89Ers - Broncos 11:00 87:66 26:12 18:15 21:23 22:16   1
B-Corsairs - Big Bulls 11:00 71:81 17:27 15:19 16:20 23:15   2
Cinq Reves - Watts 11:00 79:89 13:25 25:14 20:25 21:25   2
Evessa - Susanoo Magic 11:00 85:77 22:17 13:15 21:29 29:16   1
Hamamatsu - Rizing Fukuoka 11:00 88:76 25:19 31:24 9:17 23:16   1
Hannarizu - Golden Kings 11:00 56:66 16:13 12:15 18:19 10:19   2
Happinets - Crane Thunders 11:00 82:77 24:17 10:21 22:15 26:24   1
N Albirex - Fukushima Fire Bonds 11:00 89:77 12:20 28:25 30:14 19:18   1
Toyama - Brave Warriors 11:00 108:88 20:19 31:13 26:33 31:23   1
Heat Devils - Five Arrows 11:30 73:73 11:19 16:19 24:15 22:20 88:86 1
Japan - NBL FT 1 2 3 4 OT
Diamond Dolphins - Trians 07:00 99:75 27:23 26:23 23:14 23:15   1
Storks - Toyota Alvark 07:00 66:94 10:26 12:24 24:28 20:16   2
Sunrockers - Brave Thunders 08:00 71:61 22:9 9:22 22:15 18:15   1
Tsukuba Robots - Tochigi Brex 08:00 77:98 15:24 9:27 22:23 31:24   2
Hiroshima Dragonflies - Seahorses 10:00 72:92 19:15 19:24 20:25 14:28   2
Hokkaido - Jets 11:00 76:74 20:17 16:20 25:12 15:25   1
Latvia - LBL FT 1 2 3 4 OT
Jurmala/Fenikss - Valmiera 16:00 71:63 17:18 19:12 22:18 13:15   1
Z. Jelgava - Barons Kv. 16:00 78:79 17:25 24:18 18:22 19:14   2
Jekabpils - Lauvas 18:30 74:69 19:16 21:16 20:20 14:17   1
Lithuania - LKL FT 1 2 3 4 OT
Mazeikiai - P. Zvaigzdes 16:00 66:84 18:14 16:26 9:27 23:17   2
Nevezis - Prienai 17:00 64:78 15:28 20:21 16:17 13:12   2
Mexico - LNBP FT 1 2 3 4 OT
Fuerza Regia - Rojos 03:00 74:97 16:19 18:21 25:29 15:28   2
Jefes de Fuerza Lagunera - Halcones 03:00 101:101 16:24 24:22 32:31 29:24 114:119 2
Philippines - PBA, Philippine Cup FT 1 2 3 4 OT
Barangay Ginebra - Kia Sorento 11:00 87:55 17:11 26:11 24:20 20:13   1
Poland - PLK FT 1 2 3 4 OT
Polfarmex Kutno - Wikana Start Lublin 17:30 88:72 25:18 25:20 15:14 23:20   1
Rosa - Polpharma 18:00 102:60 15:19 27:10 29:9 31:22   1
Jezioro - MKS Dabrowa Gornicza 19:00 101:109 31:27 17:25 28:27 25:30   2
Poland - PLKK, Women FT 1 2 3 4 OT
Artego Bydgoszcz - Basket Konin 16:00 103:62 31:13 32:20 30:20 10:9   1
Mkk Siedlce - Energa Torun 17:00 65:86 12:24 20:23 16:22 17:17   2
Row Rybnik - Widzew Lodz 17:30 75:53 19:6 16:11 19:12 21:24   1
Polkowice - Kssse AZS Pwsz Gorzow 17:45 58:58 18:16 13:19 15:11 12:12 69:67 1
Romania - Liga Nationala FT 1 2 3 4 OT
BC Timba Timisoara - Universitatea Cluj-Napoca 15:30 94:54 27:12 20:18 26:8 21:16   1
Csm Craiova - Cluj-Napoca 17:45 90:86 26:28 21:18 17:18 26:22   1
Steaua - As Ploiesti 19:30 86:84 22:31 24:19 20:21 20:13   1
Serbia - A1 League FT 1 2 3 4 OT
Smederevo - Jagodina 17:00 71:66 19:12 19:18 18:18 15:18   1
Borac Cacak - Napredak 19:00 64:56 16:14 28:17 11:9 9:16   1
Sloga - Spartak Subotica 19:30 106:79 22:20 31:25 22:10 31:24   1
Konstantin Nis - OKK Beograd 20:00 97:72 18:14 28:18 33:16 18:24   1
Slovenia - 1. A SKL FT 1 2 3 4 OT
Sencur CP - Zlatorog 19:00 63:71 11:16 12:15 20:17 20:23   2
Maribor - Rogaska 20:00 96:69 19:14 19:17 31:14 27:24   1
Portoroz - Hopsi 20:00 72:74 15:14 24:23 18:14 15:23   2
South Korea - KBL FT 1 2 3 4 OT
Egis - Anyang 07:00 66:65 14:26 21:12 24:16 7:11   1
Sonicboom - Orions 09:00 68:80 17:22 16:15 13:16 22:27   2
Spain - Liga Femenina FT 1 2 3 4 OT
Univ. de Ferrol - Avenida 16:30 66:74 15:15 19:25 21:18 11:16   2
Bizkaia - Gran Canaria 18:30 72:55 17:10 18:12 10:9 27:24   1
Cadi - Zaragoza 19:45 64:48 22:3 9:19 10:16 23:10   1
CB Conquero - CB Rivas 20:00 80:55 21:16 21:18 19:4 19:17   1
Turkey - TBL FT 1 2 3 4 OT
Ankara Kolejliler - Sportif 15:00 88:84 18:23 20:18 21:24 29:19   1
Istanbul BSB - Banvit 15:00 71:81 22:16 17:25 20:21 12:19   2
Royal Hali - Besiktas 15:00 81:88 22:16 28:24 13:27 18:21   2
Darussafaka - Turk Telekom 16:00 108:82 33:26 29:16 17:23 29:17   1
Pinar Karsiyaka - Torku Konyaspor 17:00 75:68 13:16 23:11 19:16 20:25   1
Ukraine - Superleague FT 1 2 3 4 OT
Goverla - Mykolaiv 13:00 57:78 10:21 10:21 24:18 13:18   2
Poli. Halychyna - Ferro-ZNTU 13:00 74:78 19:19 17:15 18:25 20:19   2

Handball

Saturday October 25th 2014

Austria - HLA FT HT
Fivers - Leoben 18:30 39:33 19:16 1
Barnbach/K. - Westwien 19:00 28:39 13:16 2
Linz - Bregenz 19:00 36:34 19:18 1
St.Polten - Krems 19:00 24:28 10:13 2
Austria - WHA, Women FT HT
Feldkirch - Landhaus/Wat21 18:00 34:25 19:14 1
Dornbirn/S - Wiener Neustadt 19:00 20:27 10:17 2
Croatia - Premijer Liga FT HT
Porec - RK Ivanic 18:00 29:20 14:8 1
Vinkovci - Zamet 18:00 23:19 7:6 1
Gorica - Buzet 18:30 28:24 15:12 1
Croatia - 1. HRL Women FT HT
Sesvete-Agroprot - Zamet 17:30 24:28 11:18 2
RK Bjelovar - RK Zrinski 18:30 24:22 11:7 1
Dalmatinka - Split 19:00 20:23 9:13 2
Umag - Tresnjevka 19:00 22:37 10:18 2
Czech Republic - Extraliga FT HT
Tatran Litovel - Frydek-Mistek 17:00 25:32 9:14 2
Zubri - Prerov 18:00 43:26 21:12 1
Denmark - Handboldligaen FT HT
Aarhus - Midtjylland 15:00 23:23 10:7 X
Sonderjyske - Odder 15:00 28:25 12:14 1
Mors-Thy - Skanderborg 15:30 33:25 15:13 1
AaB Handball - Lemvig-Thyboron 17:00 30:20 15:9 1
Skjern - Bjerringbro-S. 17:10 24:24 12:11 X
Denmark - 1. Division FT HT
Hoj - Sydhavsoerne 15:00 31:26 14:14 1
Raekker Molle KFUM - HIK Kbh 15:00 24:27 10:16 2
Randers - Nyborg 15:00 34:23 17:12 1
Ringsted - Ajax C 15:00 25:22 13:10 1
Denmark - 1. Division, Women FT HT
Sonderjyske - Tarm-Foersum 15:00 39:11 19:8 1
Vsh - Roskilde 15:00 21:20 13:9 1
Germany - Bundesliga FT HT
RN Lowen - Kiel 16:15 28:29 12:11 2
Bergischer HC - Lemgo 19:00 31:30 14:14 1
Erlangen - H.-Burgdorf 19:00 32:29 15:13 1
Goppingen - Flensburg-Handewitt 20:15 26:34 12:18 2
Germany - Women Bundesliga FT HT
Wildungen - Goppingen 19:00 23:23 14:10 X
Berlin - Metzingen 19:30 26:33 12:19 2
Trier - Oldenburg 19:30 23:36 11:18 2
Germany - 2nd Bundesliga FT HT
Emsdetten - Bayer Dormagen 19:00 43:37 24:21 1
Henstedt-Ulzburg - Hildesheim 19:00 32:27 16:15 1
Coburg - Baunatal 19:30 27:22 13:12 1
Grosswallstadt - Hamm 19:30 31:27 15:13 1
Huttenberg - Eisenach 19:30 21:31 12:16 2
Leipzig - Rostock 19:30 31:24 14:9 1
Hungary - NB I FT HT
Csurgoi - Cegledi 18:00 37:28 18:11 1
Gyongyosi - Komloi Sport KC 18:00 32:29 16:12 1
Tatabanya C. - Szeged 20:00 22:30 11:16 2
International - EHF Cup, Women FT HT
HC Gomel - Ankara Yenimahalle Bsk 16:00 25:24 11:9 1
O.F.N. Ionias - Atzgersdorf 17:00 38:27 21:14 1
Spono Nottwil - B. Herzliya 18:00 34:20 15:11 1
International - Cup Winners, Women FT HT
Zalgiris - Belaz 12:00 23:28 13:11 2
Whc Danilovgrad - Byaasen 13:00 27:27 14:12 X
International - Champions League, Women, Group A FT HT
Hypo No - Volgograd 20:25 25:25 15:14 X
International - Champions League, Women, Group B FT HT
Podravka - ZRK Buducnost 18:00 27:32 14:18 2
Vardar Skopje - Thuringer HC 19:00 26:21 12:10 1
International - Champions League, Women, Group D FT HT
Metz - Baia Mare 16:00 34:24 13:10 1
International - SEHA League FT HT
Osiguranje - Radnicki Lepenica 18:00 27:18 12:7 1
Vojvodina - Nasice Nexe 18:00 26:26 13:14 X
Metalurg-Skopje - Borac 20:15 24:17 15:10 1
International - WHIL FT HT
Sokol Pisek - Slavia Praha 15:00 21:27 10:16 2
SKP Piccard Senec - Britterm Veseli Nad Moravou 18:00 19:37 7:15 2
Slovan Duslo - Partizanske 18:00 33:22 17:12 1
Norway - 1. Division FT HT
Falk Horten - Sandnes HK 16:00 35:25 17:11 1
Poland - Superliga, Women FT HT
Olkusz - Jelenia 17:00 29:34 17:18 2
Sambor Tczew - Start Elblag 17:00 25:30 15:13 2
MKS Piotrcovia - Vistal Gdynia 18:00 26:30 16:15 2
Romania - Liga Nationala, Women FT HT
Craiova - Ploiesti 10:00 26:22 13:11 1
Zalau - Corona Brasov 11:30 25:25 12:13 X
Serbia - Superliga FT HT
Partizan Belgrad - Kolubara 18:45 46:17 18:6 1
Jugovic - Vojput 19:00 30:25 16:10 1
Planinka - Pozarevac 19:00 22:21 11:12 1
Slovenia - 1. liga FT HT
Gorenje - Svis 19:00 35:31 19:15 1
Izola - Pivo. Lasko 19:00 19:39 11:20 2
Krsko - Loka 19:00 29:30 15:15 2
Ribnica Riko - Slovan 19:00 28:24 16:9 1
Slovenj Gradec - Maribor Branik 19:00 17:36 10:17 2
Trimo Trebnje - Krka 19:00 27:22 13:10 1
Spain - Asobal FT HT
Puerto Sagunto - Villa de Aranda 18:30 27:26 14:13 1
Frig M. Cangas - Guadalajara 20:15 25:24 12:9 1
Aragon - La Rioja 20:30 27:33 12:16 2
H. Anaitasuna - Ademar Leon 20:30 27:24 12:11 1
Huesca - Zamora 20:30 35:27 17:13 1
Ximenez - Granollers 20:30 25:26 9:12 2
Sweden - Elitserien, Women FT HT
Tyreso - Skovde 14:00 14:30 6:15 2
Hoors HK - Skanela 15:00 31:24 17:10 1
Sweden - Allsvenskan FT HT
Ystad - Eskil 15:00 31:13 15:4 1
Vasterasirsta - Varberg 16:00 25:24 13:10 1

Waterpolo

Saturday October 25th 2014

Hungary - OB I
FT
Szolnoki - Szeged 11:00 19:7 1
Eger - Budapesti 15:30 10:7 1
Kaposvari VK - Fuszert 16:00 8:5 1
OSC Ujbuda - Debreceni 18:00 16:6 1
Szentes - FTC Waterpolo 18:00 9:12 2
Vasas Plaket - Zuglo 18:00 9:12 2
UVSE - KSI SE 19:00 11:15 2
International - Adriatic League, Group A
FT
Branik - Budva 19:00 8:16 2
Primorje - Posk 19:00 17:4 1
International - Adriatic League, Group B
FT
Primorac - Jadran HN 20:00 5:9 2
Italy - Serie A1
FT
Savona - Posillipo 15:30 5:2 1
Bogliasco - Leonessa 18:00 8:15 2
Lazio - Como Nuoto 18:00 8:9 2
Roma Vis Nova - Florentia 18:00 11:6 1
SM Verona - Pro Recco 18:00 6:8 2

Volleyball

Saturday October 25th 2014

Austria - WVL Set 1 2 3 4 5
Klagenfurt - Tirol 16:30 0:3 25:27 19:25 18:25     2
PSvBG Salzburg - Schubert Melk 19:00 3:0 25:13 25:22 25:14     1
Eisenerz/Trofaiach - Graz 19:30 0:3 22:25 18:25 17:25     2
TI Volley - Linz/Steg 19:30 1:3 14:25 25:23 19:25 14:25   2
Austria - AVL Set 1 2 3 4 5
Aich/Dob - Graz 19:00 3:0 25:22 25:19 25:17     1
Klagenfurt - Hypo Tirol 19:00 0:3 11:25 12:25 12:25     2
Supervolley - Hypo Amstetten 19:00 0:3 19:25 18:25 16:25     2
Bulgaria - Super League Set 1 2 3 4 5
Minyor Pernik - Montana 16:00 1:3 28:26 18:25 18:25 23:25   2
Croatia - 1st League, Group I Set 1 2 3 4 5
Karlovac - Mladost 16:00 1:3 15:25 25:23 23:25 21:25   2
Mursa - Centrometal 17:00 3:1 19:25 25:18 25:20 25:20   1
Sisak - Mok Rijeka 20:00 3:1 25:16 23:25 25:13 25:23   1
Croatia - 1st League, Group II Set 1 2 3 4 5
Vukovar - Zadar 17:00 3:1 25:20 22:25 25:15 25:14   1
Brod - OK Croatia 20:00 3:1 25:17 23:25 25:21 25:11   1
Czech Republic - Extraliga Set 1 2 3 4 5
Havirov - Ceske Budejovice 17:00 1:3 22:25 26:24 22:25 23:25   2
Praha - Ostrava 18:00 3:1 25:21 20:25 25:17 25:20   1
V. Brno - Dukla 18:00 1:3 25:27 15:25 25:21 16:25   2
Benatky - Usti Nad 18:30 3:1 20:25 25:18 25:17 25:17   1
Odolena Voda - Zlin 18:30 2:3 22:25 25:18 25:20 19:25 11:15 2
Czech Republic - Extraliga Women Set 1 2 3 4 5
Olomouc - Ostrava 17:00 3:1 25:17 15:25 25:23 25:19   1
Prostejov - Prerov 17:00 3:0 25:20 25:13 25:7     1
Sokol Frydek - Sok. Sternberk 17:00 0:3 21:25 18:25 23:25     2
Brno - SG Brno 18:00 3:0 25:22 25:18 25:14     1
Finland - Mestaruusliiga Set 1 2 3 4 5
Lakkapaa - Etta 16:00 0:3 21:25 21:25 23:25     2
Sampo - Sarkat Volley 16:00 3:0 25:16 26:24 25:16     1
Tiikerit - Isku-Volley 16:00 3:0 25:20 25:13 25:19     1
Valepa - Riento 16:00 3:0 25:14 25:17 25:13     1
France - Ligue A Set 1 2 3 4 5
Asul Lyon - Nazaire 20:00 3:0 25:19 25:20 25:23     1
France - Ligue A, Women Set 1 2 3 4 5
Le Cannet - Hainaut 14:00 3:0 25:21 25:22 25:23     1
Cannes - Paris 17:00 3:1 25:21 25:23 22:25 25:20   1
Beziers - Mulhouse 19:30 0:3 16:25 27:29 22:25     2
Germany - 1st Bundesliga Women Set 1 2 3 4 5
VT Hamburg - VCO Berlin 18:00 3:1 25:15 20:25 25:19 25:15   1
Potsdam - Dresden 18:30 2:3 21:25 14:25 25:22 26:24 14:16 2
Greece - A1 Set 1 2 3 4 5
PAOK - Foinikas Syroy 16:30 3:1 25:15 23:25 25:19 25:15   1
Alexandroupoli - Lamia 18:00 3:0 25:14 25:11 36:34     1
Aris Marmouris - AEK Athens 18:00 0:3 23:25 17:25 21:25     2
Ment - Panathinaikos 18:00 2:3 19:25 25:20 20:25 25:21 11:15 2
Orestiadas - Kifisias 18:00 3:2 25:23 25:23 19:25 21:25 15:11 1
Olympiakos - Pamvohaikos 19:00 3:0 26:24 25:17 25:18     1
Greece - A1, Women Set 1 2 3 4 5
Anatolia - AEK Athens 17:00 0:3 18:25 20:25 23:25     2
Makedones - Piraeus 17:00 0:3 9:25 23:25 12:25     2
Thessaloniki - Ilioupoli GS 17:00 0:3 22:25 14:25 17:25     2
Panaxiakos - AO Thiras 17:30 3:1 25:19 22:25 25:19 25:11   1
Panathinaikos - Markopoulou 19:00 3:0 25:15 28:26 25:15     1
International - MEVZA Women Set 1 2 3 4 5
Nova Branik - Calcit Kamnik 18:00 3:0 25:18 25:11 26:24     1
Italy - SuperLega Set 1 2 3 4 5
Ravenna - Latina 17:30 3:1 26:28 25:23 25:19 25:21   1
Poland - Liga Siatkowki Set 1 2 3 4 5
Belchatow - Politechnika 15:00 3:0 25:17 26:24 25:16     1
Resovia Rzeszow - AZS Olsztyn 17:00 3:0 25:20 25:16 29:27     1
MKS Cuprum Mundo Lubin - Czarni Radom 18:00 3:1 25:22 25:22 21:25 25:21   1
Wegiel - Kedzierzyn-Kozle 18:00 3:1 19:25 25:18 25:16 25:18   1
Trefl Gdansk - MKS Banimex Bedzin 19:00 3:0 25:20 26:24 25:23     1
Portugal - Liga A1, Main round Set 1 2 3 4 5
Vilacondense - Castelo Maia 16:30 2:3 25:17 33:31 22:25 12:25 14:16 2
Caldas - AA Espinho 17:00 3:2 23:25 26:24 25:16 19:25 15:8 1
Clube K - Leixoes SC 18:00 0:3 18:25 17:25 20:25     2
Esmoriz - SC Espinho 18:00 0:3 18:25 14:25 20:25     2
Vitoria SC - Madalena 19:00 0:3 23:25 20:25 17:25     2
Russia - Superliga Set 1 2 3 4 5
Jurga Samotlor Nizniewartovsk - Kemerovo 13:00 0:3 24:26 22:25 22:25     2
Novosibirsk - Din.Moscow 14:00 1:3 21:25 25:17 29:31 17:25   2
Orenburg - Grozniy 14:00 3:0 25:18 25:19 25:19     1
Ugra - Zenit-Kazan 14:00 1:3 21:25 25:17 19:25 15:25   2
Dinamo Krasnodar - Perm 15:00 3:0 25:21 25:21 25:22     1
Belogorie - Ural 16:00 3:1 25:13 25:13 17:25 25:18   1
Novy Urengoy - Gubernija 16:00 3:0 25:20 25:22 25:20     1
Serbia - Superliga Set 1 2 3 4 5
Djerdap - Radnicki 18:00 0:3 19:25 15:25 16:25     2
Vojvodina - Ribnica 18:00 3:0 25:21 25:18 25:19     1
Slovakia - Extraliga Set 1 2 3 4 5
Trencin - Spartak Myjava 15:00 1:3 19:25 29:27 15:25 26:28   2
Ekonom Spu - Slavia Svidnik 16:00 3:0 25:22 25:20 25:13     1
Stara Lubovna - Sport Kosice 16:00 2:3 25:21 25:16 10:25 15:25 10:15 2
Sweden - Elitserien Set 1 2 3 4 5
Vingaaker - Tierp 14:00 0:3 15:25 18:25 17:25     2
Sollentuna - Linkoping 14:30 0:3 15:25 21:25 20:25     2
Falkenberg - Hylte 15:00 3:1 25:22 22:25 25:14 25:19   1
Sweden - Elitserien Women Set 1 2 3 4 5
Gislaved - Hylte/Halmstad 14:00 0:3 20:25 22:25 18:25     2
Orebro - Lindesberg 15:00 0:3 18:25 14:25 18:25     2
Katrineholm - Engelholm 17:00 0:3 11:25 20:25 11:25     2
Sollentuna - Svedala 17:00 1:3 21:25 25:16 16:25 18:25   2
Turkey - 1. Lig, Women Set 1 2 3 4 5
Vakifbank - Bursa Bld 12:30 3:0 25:23 25:21 25:10     1
FU Istanbul - Sariyer Bld 14:30 3:0 25:11 25:15 25:18     1
Bakirkoy - Galatasaray 16:00 0:3 21:25 17:25 21:25     2
Nilufer B - Eczacibasi 16:00 2:3 26:24 21:25 27:25 23:25 9:15 2
Istanbul - Canakkale 16:30 1:3 25:20 26:28 23:25 17:25   2

Floorball

Saturday October 25th 2014

Czech Republic - Extraliga
FT
P. Otrokovice - Ostrava 17:00 3:8 2
Liberec - Stresovice 17:30 5:12 2
SSK Vitkovice - Sparta Prague 18:15 10:4 1
Mlada Boleslav - Bohemians 19:00 9:6 1
Denmark - UFL
FT
Copenhagen - AaB 15:30 7:7 1
Finland - Salibandyliiga
FT
SSV - Classic 16:00 5:3 1
W. Indians - SPV 17:00 6:7 2
OLS - Salba 17:30 5:2 1
Norway - Eliteserien
FT
Slevik - Grei 14:00 7:5 1
Sweden - Svenska Superligan
FT
Mullsjo - Storvreta 16:00 6:5 1
Sweden - Svenska Superligan, Women
FT
Djurgardens - Dalen 14:00 6:5 1
IKSU - Pixbo 18:00 5:6 2
Sweden - Allsvenskan, Norra
FT
Balrog - Umeaa City 13:00 11:4 1
Wibax Patriot IBK Pitea - Sandvikens 14:00 6:6 X
Sweden - Allsvenskan, Sodra
FT
Aby - FBC Lerum 14:00 3:8 2
Kalmarsund - Orebro 14:00 4:2 1
Lindas - Karlstad 15:00 3:8 2
Goteborg - Astorp/Kvidinge Ibs 16:45 7:2 1
Switzerland - National League
FT
Winterthur - Alligator Malans 18:00 3:8 2
Chur - Tigers 19:00 7:4 1
Grasshoppers - Ersigen 19:00 5:2 1
UHC WaSa - Koniz 19:00 4:8 2
Grunenmatt - Jets 20:00 8:6 1
Uster - UHC Thun 20:00 3:6 2

Rugby

Saturday October 25th 2014

Rugby Union - Scottish Premier Division FT HT OT
Ayr - Melrose 16:00 35:17 27:12   1
Gala - Heriot´s 16:00 12:30 7:10   2
Hawks - Currie 16:00 24:24 14:12   X
Rugby Union - Currie Cup, Playoffs FT HT OT
Western Province - G. Lions 17:00 19:16 13:0   1
Rugby Union - ITM Premiership, Playoffs FT HT OT
Taranaki - Tasman 08:30 36:32 16:10   1
Rugby Union - British and Irish Cup, Pool 1 FT HT OT
Eagles - L. Scottish 15:30 30:27 9:13   1
Pontypridd - Bristol 15:30 13:24 6:21   2
Rugby Union - British and Irish Cup, Pool 2 FT HT OT
Carnegie - Aberavon 15:30 85:0 40:0   1
Rugby Union - British and Irish Cup, Pool 3 FT HT OT
Moseley - Worcester 16:00 0:39 0:32   2
Rugby Union - British and Irish Cup, Pool 4 FT HT OT
Doncaster Knights - Bedford 15:30 36:20 31:10   1
Rugby Union - British and Irish Cup, Pool 5 FT HT OT
C. Quins - Leinster A 15:30 26:24 3:21   1
Albion - Jersey 16:00 16:22 8:13   2
Rugby Union - European Rugby Champions Cup, Pool 3 FT HT OT
Ulster - Toulon 14:00 13:23 3:16   2
Scarlets - Leicester 20:45 15:3 8:3   1
Rugby Union - European Rugby Champions Cup, Pool 4 FT HT OT
Bath - Toulousain 16:15 19:21 6:7   2
Montpellier - Glasgow 18:15 13:15 6:9   2
Rugby Union - European Rugby Champions Cup, Pool 5 FT HT OT
Northampton - Ospreys 18:15 34:6 20:3   1
Rugby Union - European Rugby Challenge Cup, Pool 1 FT HT OT
Rovigo - Cardiff 15:00 18:33 10:19   2
Rugby Union - European Rugby Challenge Cup, Pool 2 FT HT OT
Exeter - Connacht 16:00 33:13 19:6   1
Rugby Union - European Rugby Challenge Cup, Pool 3 FT HT OT
Bucharest - Stade Francais 14:00 9:13 6:10   2
Rugby Union - European Rugby Challenge Cup, Pool 5 FT HT OT
Oyonnax - Gloucester 20:45 15:25 9:9   2
Rugby Union - National Rugby Championship, Playoffs FT HT OT
Melbourne Rising - Perth Spirit 06:35 29:45 8:13   2

Baseball

Saturday October 25th 2014

Japan - Professional Baseball, Playoffs FT EI
Hanshin - Fukuoka 11:15 6:2   1
USA - MLB Playoffs FT EI
San Francisco - Kansas City 02:00 2:3   2

Table tennis

Saturday October 25th 2014

International - ITTF World Cup 2014, Knockout stage
FT
Apolonia, Tiago - Freitas, Marcos 12:00 4:0 1
Ma, Long - Matsudaira, Kenta 12:00 4:0 1
Chuang, Chih-Yuan - Chen, Chien-An 12:45 4:2 1
Gionis, Panagiotis - Mizutani, Jun 12:45 0:4 2
Ovtcharov, Dimitrij - Achanta, Sharath Kamal 13:30 4:3 1
Tang, Peng - Aruna, Quadri 13:30 2:4 2
Crisan, Adrian - Zhang, Jike 14:15 0:4 2
Mattenet, Adrien - Boll, Timo 14:15 1:4 2
Ma, Long - Apolonia, Tiago 16:30 4:0 1
Chuang, Chih-Yuan - Mizutani, Jun 17:15 1:4 2
Aruna, Quadri - Zhang, Jike 18:00 2:4 2
Ovtcharov, Dimitrij - Boll, Timo 18:45 0:4 2

Darts

Saturday October 25th 2014

International - European Darts Championship 2014
FT
Jenkins, Terry - Thornton, Robert 13:45 10:8 1
Chisnall, Dave - White, Ian 14:55 10:9 1
Klaasen, Jelle - Caven, Jamie 16:00 10:7 1
Wright, Peter - Huybrechts, Kim 16:45 10:5 1
Van Barneveld, Raymond - Van Der Voort, Vincent 20:00 10:7 1
Taylor, Phil - Bunting, Stephen 20:55 9:10 2

Badminton

Saturday October 25th 2014

International - French Open (SS) 2014
FT
Momota, Kento - Wang, Zhengming 15:20 0:2 2
Sugiarto, Tommy - Chou, Tien Chen 16:20 1:2 2
International - French Open (SS) 2014, Doubles
FT
Lee S M / Tsai C H - Endo H / Hayakawa K 15:40 0:2 2
Boe M / Mogensen C - Adista A / Gunawan H A 16:20 2:0 1
International - French Open (SS) 2014, Mixed Doubles
FT
Pieler Kolding M / Rytter Juhl K - Adcock C / Adcock G 15:00 1:2 2
Ahmad T / Natsir L - Xu C / MA J 16:00 2:0 1
International - French Open (SS) 2014, Women
FT
Li, Xuerui - Intanon, Ratchanok 15:40 2:0 1
Wang, Yihan - Wang, Shixian 16:00 0:2 2
International - French Open (SS) 2014, Women Doubles
FT
Matsuo S / Naito M - MA J / Tang Y 15:00 1:2 2
Wang X / Yu Y - Luo Yi / Luo Yu 15:20 2:0 1

Tennis

Saturday October 25th 2014

ATP - Valencia, Spain
Set
1
2
3
4
5
Ferrer, David - Murray, Andy 15:00 0:2 4:6 5:7       2
Chardy, Jeremy - Robredo, Tommy 20:00 0:2 6:7 6:7       2
ATP - Basel, Switzerland
Set
1
2
3
4
5
Goffin, David - Coric, Borna 14:30 2:1 6:4 3:6 6:3     1
Federer, Roger - Karlovic, Ivo 16:55 2:1 7:6 3:6 6:3     1
ATP - Basel, Switzerland, Doubles
Set
1
2
3
4
5
Dodig I / Melo M - Draganja M / Kontinen H 12:00 1:2 3:6 6:2 4:10     2
Inglot D / Mergea F - Pospisil V / Zimonjic N 19:15 1:2 6:7 6:4 4:10     2
ATP - Paris, France, Qualifying
Set
1
2
3
4
5
Lajovic, Dusan - Delbonis, Federico 10:00 1:2 6:4 4:6 1:6     2
Querrey, Sam - Michon, Axel 10:00 2:0 6:4 6:3       1
Seppi, Andreas - de Schepper, Kenny 11:25 1:2 2:6 7:6 1:6     2
Lorenzi, Paolo - Stakhovsky, Sergiy 12:10 1:2 6:3 6:7 3:6     2
Mahut, Nicolas - Istomin, Denis 13:35 0:2 6:7 4:6       2
Muller, Gilles - Golubev, Andrey 14:40 2:0 6:3 6:4       1
Struff, Jan-Lennard - Young, Donald 15:30 0:2 6:7 4:6       2
Sijsling, Igor - Gabashvili, Teimuraz 15:55 2:0 6:4 7:6       1
Millot, Vincent - Tomic, Bernard 17:15 0:2 3:6 4:6       2
Sock, Jack - Ramos, Albert 17:40 2:1 3:6 6:3 7:6     1
Johnson, Steve - Pouille, Lucas 18:30 0:2 6:7 3:6       2
Kuznetsov, Andrey - Nieminen, Jarkko 20:00 0:2 4:6 4:6       2
Challenge - Cordoba, Argentina
Set
1
2
3
4
5
Bagnis, Facundo - Gonzalez, Alejandro 16:00 1:2 4:6 6:3 5:7     2
Gonzalez, Maximo - Cachin, Pedro 19:10 2:0 6:4 6:2       1
Davis Cup - Davis Cup Double Matches
Set
1
2
3
4
5
Daniell M / Sitak A - Peng H-Y / Wang C-F 03:00 3:0 6:0 6:4 6:2     1
Brunstrom J / Lindstedt R - Libeitis M / Podzus M 15:00 3:2 6:4 6:2 3:6 4:6 6:3 1
WTA - Tour Finals Singapore, Singapore
Set
1
2
3
4
5
Williams, Serena - Wozniacki, Caroline 08:30 2:1 2:6 6:3 7:6     1
Radwanska, Agnieszka - Halep, Simona 12:00 0:2 2:6 2:6       2
WTA - Tour Finals Singapore, Singapore, Doubles
Set
1
2
3
4
5
Kudryavtseva A / Rodionova An - Hsieh S W / Peng S 06:00 0:2 1:6 4:6       2
Peschke K / Srebotnik K - Black C / Mirza S 13:30 1:2 6:4 5:7 9:11     2